BERAT KANDİLİ İDRAK EDİLDİ

383

Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandili nedeniyle Düzce genelindeki camilerde mevlid programı idrak edildi. Düzce Müftülüğü tarafından Merkez Büyük Cami’de mevlid okutuldu. Kandil nedeniyle camilere gelen vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim tilaveti dinledi, dualar etti ve namaz kaldı. Camilerdeki yoğunluk nedeniyle avlulara seccadeler serildi ve vatandaşlar etkinlikleri cami avlusundan takip etti.

Merkez Büyük Camii’nde Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program mevlit ve duaların okunmasının ardından kılınan yatsı namazıyla sona ererken, Düzce Müftüsü Selami Emen tarafından cemaate vaaz verilerek dua ettirildi. Emen Berat gecesinin, yıkılan gönülleri yeniden yapma, dargınlık, kırgınlık, kin, nefret ve intikam duygularını yıkma ve yok etmeye vesile olmalıdır. Yaratan Rabbimizin af ve mağfiretine erebilmek için O’nun yarattıklarını affetmemize vesile olmalıdır. Yaratan tarafından hoş görülmemiz için yaratılanı hoş görmemize vesile olmalıdır diyerek gecenin ibadetle geçirilmesini istedi.

Program sonunda ise vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvajhsU2NITzJtTTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+