DÜZCE’DE 19 MAYIS COŞKUSU

683

Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 98. yıldönümü bütün yurtta olduğu gibi Düzce’de de törenlerle coşkuyla kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla ilk tören Anıtpark’ta düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk Anıtına çelenk konuldu.

Anıtpark Meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunulmasının ardından 18 Temmuz Kapalı Spor Salonunda düzenlenen programla yapıldı. Salonda düzenlenen programa Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Düzgün, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, vali yardımcıları, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Yılmaz Özdemir, Siyasi Parti Temsilcileri,kurum müdürleri, daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kutlama programı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci’nin günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşma ile başladı. Bilim ve Sanat Merkezinin “İçimizdeki Ritim’ grubunun hazırladığı müzik resitalinde seslendirilen ilahiler ile devam etti.

Artvin yöresi halk oyunları gösterisinin sergilenmesi ile devam eden programda Rabia Atasoy, Dursun Ali Erzincanlı’nın Şehit Ömer Halisdemir adına yazdığı “30 Kuş” şiiri seslendirdi.

Program, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Wushu, Kick Boks, Taekwondo, Cimnastik ve Judo dallarında eğitim gören sporcular tarafından hazırlanan gösteriler sahnelendi.

Gençlik Merkezinde yürütülen “Yurduma hoş geldin kardeşim” projesi kapsamında muhacir öğrencilerin Irak Marşı ve İstiklal Marşı okundu.

Gösterilerin ardından Vali Zülkif Dağlı ve protokol üyeleri gençlere Türkiye ve Dünya çapındaki spor müsabakalarında dereceye giren sporculara “Sağlığını Seç Harekete Geç” projesi kapsamında İl Halk Sağlığı Müdürlüğü katkılarıyla bisiklet dağıtımında bulundu. Program sonunda da Kızılay Düzce Şubesi tarafından halka dondurma dağıtıldı.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar