BAYRAK1

DÜZCE BELEDİYESİ’NDEN BİR İLK DAHA !

560

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Özkan Olcay spor salonunun, fonksiyonları açısından Türkiye’de bir ilk olduğuna da değinerek ‘ Bu salon güreş sporu için özel olarak dizayn edilmiş, ayrıca salon içinde jimnastik sporu için de bölüm açılmıştır. Bu yönü ile bu salon Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşımaktadır’ dedi.

Düzce Belediyesi Haşim Keleş Güreş İhtisas Kulübü ve Özkan Olcay spor salonu açılış töreninde konuşan Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Düzceli’nin güreşi çok sevdiğine vurgu yaparak ‘ Bu salon sayesinde Düzce’de güreş sporu daha da yaygınlaşacak, Düzce’den ünlü güreşçiler çıkacaktır’ dedi.

Aziziye mahallesinde Pekintaş Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Olcay tarafından yaptırılan ancak uzun yıllar atıl durumda kalan spor salonu Düzce belediyesine devredilmesi ile birlikte yeniden yapılandırıldı.

Düzce Belediyesi Haşim Keleş Güreş İhtisas Kulübünün kurulması ile birlikte spor salonunda yeni düzenlemeler yapılarak, güreş ve jimnastik sporu için standartlara uygun hale getirildi. Yeniden yapılanmasıyla birlikte faaliyete geçen Düzce Belediyesi Haşim Keleş Güreş İhtisas Kulübü ve Özkan Olcay spor salonunun açılış törenine Düzce Vali Yardımcısı Hasan Bağcı, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Jimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Pekintaş Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Olcay, Pekintaş Düzce fabrika müdürü Faruk Darıyerli, Düzce protokol üyeleri, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Salonun açılışında konuşan Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş Düzceli’nin güreşi çok sevdiğine vurgu yaparak ‘ Bu salon sayesinde Düzce’de güreş sporu daha da yaygınlaşacak, Düzce’den ünlü güreşçiler çıkacaktır’ dedi.

Başkan Mehmet Keleş, Özkan Olcay spor salonunun, fonksiyonları açısından Türkiye’de bir ilk olduğuna da değinerek ‘ Bu salon güreş sporu için özel olarak dizayn edilmiş, ayrıca salon içinde jimnastik sporu için de bölüm açılmıştır. Bu yönü ile bu salon Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşımaktadır’ dedi.

Başkan Mehmet Keleş daha sonra konuşmasında özetli şu görüşlere yer verdi “ Bu salonun en büyük özelliği içinde jimnastik sporuna da hizmet etmesidir. Bu memleket güreşi çok sever. Bu salon sayesinde şimdi bu spor daha da gelişecek, yaygınlaşacak ve Düzce’den ünlü güreşçiler çıkacaktır. Düzce’de yağlı pehlivan güreşlerini geleneksel hale getirdik ve bu yıl 12’incisini düzenleyeceğiz’

Daha sonra konuşan Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın da konuşmasında şu görüşlere yer verdi “ Türk spor tarihine baktığımız zaman başarının en fazla güreş branşında olduğunu görüyoruz. Güreş Türk sporunun lokomotifidir. Güreşe yapılan yatırımlar her bakımdan kazançlıdır. Bu tesisi kazandırdığı için Başkan Mehmet Keleş’e teşekkür ederiz’.

Açılış törenine katılan Jimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen de şunları söyledi “ Jimnastik tüm sporların temelidir. Jimnastik küçük yaşta başlanılan bir spordur. Spora hizmet etmek eğitime, sağlığa hizmet etmek demektir”

Açılışta son konuşmayı yapan Düzce Vali Yardımcısı Hasan Bağcı da konuşmasında özetle şu görüşlere yer verdi “ Gurur ve sevinci yaşıyoruz. Ata sporumuzun yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması açısından bu salon çok önemlidir. Bu sayede güreş sporu Düzce’de en üst seviyelere çıkacaktır.”

Konuşmaların ardından Düzce Müftüsü Selami Emen’in dualarıyla salonun açılış kurdelası kesildi ve Başkan Keleş ile birlikte protokol üyeleri salonu gezdi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvajhsU2NITzJtTTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+