TOPLU İFTARLAR YERİNE FAKİR SOFRALARINA OTURALIM

361

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Ramazan ayı nedeniyle yayınladığı mesajında “Sadece iftar sofraları kurmayalım, bir tencere yemek pişirip kardeş ziyareti, komşu ziyareti, yetim, kimsesiz ve muhtaç aile ziyaretleri yapalım” dedi.

Vali Zülkif Dağlı mübarek Ramazan ayının başlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı. Vali Zülkif Dağlı mesajında yardımlaşma ve kardeşliğe dikkat çekerek “Tüm İslam alemiyle birlikte Düzce ilimizde de Ramazan ayının feyz ve bereketini hep birlikte yaşamaya başladık. Ramazan ayı sabrı öğreten, nefsi terbiye eden, yardımlaşmayı pekiştiren ve fazilet bakımından nice güzelliklerin bahşedildiği bir aydır. Bu yıl Düzce’mizde Valiliğimiz olarak Ramazan ayının temasını ‘Yardımlaşma ve Kardeşlik’ olarak belirledik. Yardımlarımızı mümkün olduğu kadar kendimizden, kendi elimizle ve gösterişe kaçmadan vermeyi ön plana çıkaracağız” dedi.

Vali Zülkif Dağlı almış oldukları karar ile Ramazan ayında iftar sofralarına değil ihtiyaç sahiplerinin sofralarına oturacaklarını işaret ederek “Almış olduğumuz karar doğrultusunda mekanların değiştiği ancak kişilerin değişmediği iftar sofralarındaki programlar yapmak yerine, her akşam yoksul, yetim, şehit yakını ve kimsesiz ailelerin ziyaret edilmesini, onların sofrasındaki bereketten ve dualarından nasiplenmeyi arzu etmekteyiz. Toplumsal bağlarımızı güçlendirmek için bu ayı fırsat bilelim. Yardımlaşmayı sadece iftar kolileri ve fitreler ile kısıtlamayalım. Manevi duygular ile iftar yapalım, sadece iftar sofraları kurmayalım, bir tencere yemek pişirip kardeş ziyareti, komşu ziyareti, yetim, kimsesiz ve muhtaç aile ziyaretleri yapalım. Sofralarımızı en yakın fakirlerimize ve ülkemize gelen Suriyeli mülteci kardeşlerimize açalım. Hem sofralarımızı hem de gönüllerimizi tüm insanlara açalım. Allah rızası için kardeşlerimizi tebessümle karşılayıp güler yüzle uğurlayalım. Gönlümüzden vererek, gelin gönüller yapalım, yardımlaşmayı ve kardeşliği inşa edeceğimiz ziyaretler gerçekleştirelim” ifadelerinde bulundu.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvajhsU2NITzJtTTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+