BAYRAK1

DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KUTLANDI

382

5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Düzce Anıt Park Meydanında tören düzenlendi. Törene Vali Yardımcısı Turgut Serimer, Jandarma Alay Komutanı Yılmaz Özdemir, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz ve protokol üyeleri de katıldı.

Törende konuşan Düzce Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nurhan Kartal “Dünyamızın doğal kaynaklarının verimli bir şekilde kullanılması ve gelecek nesillere kaynak sıkıntısı çekmemesi için önem arz etmektedir. Çevre kirliliği konusunda toplumun en küçük birimi olan aileden, eğitimcilere, yerel yönetimlerden vatandaşlara kadar toplumun her kesiminde, her yaştan insana çok büyük sorumluluklar ve görevler düşmektedir. Geleceğini düşünen herkes çevreyi temiz tutmalı ve korumalıdır. Bizim gelecek nesillere bırakabileceğimiz en değerli şey yaşanabilir bir Dünya’dır. Herkes sağlıklı, dengeli bir doğal çevrede yaşama hakkına sahiptir. Hepimizin çevre bilinci konusunda zihinlerimize kazınması gereken nokta doğanın yaşamak için insana ihtiyacı olmadığı ama insanoğlunun var olduğu sürece yaşamını devam ettirebilmek için doğaya ihtiyaç duymasıdır. Bu konuda her ferdin çevreci olma ve üzerine düşen görevi yapma mecburiyeti vardır. Bu duygu ve düşüncelerle hedefimiz ilimizi yaşanabilir çevre ve marka şehirler anlayışı içerisinde geleceğe taşımaktır” ifadelerini kullandı.

Çevre Günü ve Haftası kapsamında düzenlenen “Çevre Bilincinin Farkında Olmak” konulu resim ve şiir yarışmasında dereceye giren ilkokul ve ortaokul öğrencilerine bisiklet hediye edildi.

Vali Yardımcısı Turgut Serimer, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nurhan Kartal, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz ve Jandarma Alay Komutanı Yılmaz Özdemir tarafından “Çevre Günü” Konulu sergi açılışı gerçekleştirildi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nurhan Kartal, İl Müdürü Yardımcısı Ömer Cihangir ve Şube Müdürleri Düzce Valisi Zülkif Dağlı’yı makamında ziyaret ettiler.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvajhsU2NITzJtTTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+