İSTANBUL CADDESİ TRAFİĞE KAPANDI

551

Düzce Belediyesi yayalaştırma projesi kapsamında alt yapı çalışmalarını tamamladığı İstanbul Caddesini araç trafiğine kapattı.

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in kurmayları ile birlikte alt yapı çalışmalarını yürüttüğü “İstanbul Caddesi Yayalaştırma Projesi” fiilen hayata geçirildi.

4 Temmuz gecesi saat 00:00’dan itibaren cadde üzerine monte edilen asansörlü bariyerlerin faaliyete girmesi ile araç trafiğine kapatılan cadde artık Düzce’nin en büyük açık hava alışveriş merkezi haline geldi. İstanbul Caddesine alternatif olarak düzenlenen güzergahlarda daha önce hazırlanan yeni yön tabelaları da sürücüleri yönlendirerek ulaşımın özellikle Rıhtım ve Saatçigil Caddesi üzerinden yapılmasını sağlıyor. Şehir
merkezi araç trafiğinin Güney kısımda bulunan Asar deresi etrafına alınması ile ticari hayatın canlandığı İstanbul Caddesi’nde araç trafiğinin ortadan kalkması ile yayaların rahat bir biçimde hareket ettiği dikkati çeken ilk unsur oldu.

Öte yandan İstanbul Caddesi yayalaştırma projesinin sürücüleri ve şehir içi ulaşımı kullanacak vatandaşları mağdur etmemesi için de çeşitli önlemler alındı. Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile Emniyet teşkilatı trafiğin akışını düzenlemek için önemli noktalarda konuşlandı.

İLK GÜN AKSAKLIKLAR DA YAŞANDI

İstanbul Caddesi’nde trafiğin kapatıldığı noktada dubaları açık unutan yetkililer trafiğe kapatılan alana çok sayıda aracın girmesine neden oldu. Yaşanan kargaşada İstanbul Caddesi’ne giren araçlar çıkış yeri bulamayınca geri dönmek zorunda kaldı. Yetkililer çöp Kamyonunun giriş yaptıktan sonra dubaları kapatmayı unuttuğunu ve bu nedenle aksaklık yaşandığını belirttiler.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar