BAŞHEKİM ”ACİL” İÇİN GEREKEN YAPILDI; DEDİ !

499

O ODA SÜRATLE TEMİZLENDİ; TEMİZLİK PERSONELİ SAYISI ARTTIRILDI

Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Acil Servisi’nde Çocukların tedavi gördüğü bölümde vatandaşların whatsApp İhbar hattımıza yolladığı fotoğrafların ardından Hastane Yönetimi harekete geçti. Hastane ortamına yakışmayan görüntülerin haber yapılmasının ardından Başhekim Prof. Dr. Öner Balbay olaya müdehale etti. Önce söz konusu alan süratle temizletildi. Acil Serviste görev yapan Temizlik Personeli sayısı da arttırıldı. Balbay haberimize yorum yapan okuyucularımızın taleplerine de olumlu yaklaştı ve Kasım ayında Çocuk Acilini tamamen bağımsız hale dönüştürüyoruz dedi.

Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Acil Servisi’nde Çocukların tedavi gördüğü bölümde istenmeyen görüntülerin ortaya çıkmasının ardından Başhekim Prof. Dr. Öner Balbay duruma hemen müdehale etti. Haberimiz üzerine gerekli incelemenin başlatıldığını söyleyen Balbay aynı görüntülerin tekrarlanmaması için gerekenin yapılacağını söyledi.

Balbay Yaptığı açıklamada Hastane Acil Servisinde yaşanan yoğunluğa da dikkat çekti ve personelin de özveri ile çalıştığını dile getirdi.

Balbay yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

”Üniversite Hastanemiz yıllık ortalama 400.000 ayakta tedavi, 20.000 yatarak tedavi ve 12.000 acil tedavi olarak ilimize ve bölgemizdeki hastalarımıza hizmet vermektedir. Bölgemizde sağlık alanında öncü olmuş ve sizlerinde desteği ile olmaya da devam edecektir.

Bu sabah gazetenizde yer alan haberinizi dikkatle birazda üzülerek okudum. Öncelikle bu tür haberlerin yapıcı eleştiriler içerdiğini ve vereceğimiz sağlık sunumumuzda iyileştirmelere katkıda bulunacağını düşünmekteyiz. Acil servisler dinamik yerler olup doğası gereği anlık travma, solunum durması, enfarktüs, felç vesaire ve çocuk hastalardan oluşmaktadır. Bakanlar Kurulu kararıyla Kurban
Bayramı tatilinin bu hafta Pazartesi-Çarşamba günlerini de kapsayacak şekilde uzamasıyla daha önce bu günlere randevu alan hastalarda acil servise başvurmak zorunda kalmıştır. Hal böyle olunca acil serviste ortalama günlük muayenenin üzerinde hasta bakılmıştır. Durum ne olursa olsun acil hastaya
müdahale oluştuktan sonra devamında bu tür görüntülerin yaşanmaması için Başhekimlik, Başmüdürlük ve Başhemşirelik olarak bahse konu haber üzerine yerinde değerlendirmeler yaptık.

Sonuç olarak acil serviste çalışan temizlik personeli sayısı artırılarak bu alanlara anlık ve daha dinamik olarak müdahale edilmesi talimatını verdik. Ayrıca tatil süresince temizlik ve transfer konusunda da destek için ek bir ekip mobil olarak görevlendirildi. Bu haber vesilesiyle Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın talimatıyla yürüttüğümüz olumlu gelişmeleri ve süreci kamuoyunun dikkatine sunmak istiyoruz.

İnşaatı bitme aşamasına gelmiş olan ek binaya sonbahar ayları içerisinde taşınılması planlanmaktadır.Üniversite hastanemizde ek hizmet binasının hizmet vermeye başlamasıyla acil servis hizmetlerimiz yeniden konumlandırılacaktır. Acil servisin içinde yer alan çocuk acil servisi yetişkin acil servisin
içerisinden çıkarılarak geniş ve yenilenmiş donanımıyla altyapısı tamamlanacak olan ayrı bir alanda hizmet vermesi sağlanacaktır. Ayrıca yetişkin acil servisin hastane içerisindeki konumu tamamen değiştirilerek tüm bir kat düzenlenerek yönetmeliklere uygun ve tüm hizmet birimleriyle iç içe daha büyük ve daha donanımlı bir alanda 2018 yılı içinde hizmet verecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvajhsU2NITzJtTTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+