KONGREDE SOĞUK RÜZGARLAR ESTİ

1.597

Ak Parti Gölyaka İlçe Kongresi’nde konuşan Gölyaka Belediye Başkanı Bekir Akbulut’un sarf ettiği sözler salonda soğuk rüzgarların esmesine neden oldu. İl Teşkilatının kendisi hakkında yolsuzluk soruşturması yürüttüğünü iddia ederek eğer varsa bulun tespit edin, bulursanız da beni Gölyaka Meydanında asın diyen Akbulut’a en sert tepki il başkanından geldi. Keskin ben kimsenin arkasından iş çevirmedim çevirmem de, Benim yanımdakiler de çevirmez. Ama sana bunları söyleyenler ikili oynuyorlar. Ben hiçbir zaman yola çıktıklarımı yolda bulduklarıma satmadım. Bundan sonra da satmayacağım. Bu burada konuşulacak mesele değildi. Sen seni satanları bulacaksın” diyerek tepkisini dile getirdi.

Ak Parti’nin bayram havasında geçen kongreleri Gölyaka’da son buldu. Belediye Başkanı Bekir Akbulut’un kürsüden yaptığı konuşmasında sarfettiği sözler güzeln yüzleri bir anda şaşkına çevirdi. Divan Başkanı Sedat Özdemir üç defa Belediye Başkanı Bekir Akbulut’un konuşmasını kesmeye çalışsa da başarılı olamadı. Akbulut Kürsüden yaptığı zehir zemberek konuşma salonda soğuk rüzgarların esmesine neden oldu.

Gölyaka için yapılan çalışmaları sırasıyla anlattıktan sonra birazda siyaset konuşalım diyerek kongre sürecinde yaşananlara değinen Akbulut ” Bizi yolsuzlukla, hırsızlıkla suçlayan muhasebemi tutan Cihat Bey ya da il yönetiminden her kim varsa dosyalarımı inceliyorlar. Hala o dosyaları tutuyorlar, sorun yok. Ben buradayım, onlar orada. Ben bu milletin bir kuruşuna tenezzül etmedim. Varsa yolsuzluk beni idam edin. Beni yolsuzlukla suçladılar ama hiç sorun değil. Allah biliyor. İnsanlar da bilsinler. Benim gösterdiğim ilçe başkanına ‘başkana şoför olur’ dediler. ‘Süleymancıdır’ dediler. ‘Başkanın kirli dosyalarını tutuyor’ dediler. Sayın vekilim hiç rahatsız olmayın. Ben sözümü esirgemiyorum. Dedim ya ‘ben maliyet hesabı yapmıyorum. Beni yarından görevden alsınlar. Siyasi hiçbir endişem yok.’ Herkes bilsin. Benim varsa bir yolsuzluğum beni Gölyaka meydanında idam edin. Hiç itiraz etmiyorum. Bu milletin parasıyla çoluk çocuğuma ekmek götürdüm. Ben o millete ihanet edersem en adi şerefsizim. Ama insanları lütfen karalamayın. Siyaseti düzgün yapalım. Siyaset ilke ister. Siyaset omurga ister. Siyaset duruş ister.” dedi.

Tartışma olacaksa olacak burası aile toplantısı. Herkes benim derdimi bilsin.” diyen Akbulut; “İl yönetimi ilçe yönetimine oy kullanıyor. Genel tüzükte var mı yeri? Soruyorum. Sayın divan başkanım. Biz genel merkeze sorduk. İl teşkilatı mesaj atıyor. Diyor ki ‘Bir saat içinde gelin oyunuzu kullanın. Gölyaka’nın kaderine.’ Belediyecileri bu kadar siyasetin içerisine çekmeyin. Biz hizmet adamıyız. Genel merkezin takdiridir. İl ve ilçe başkanını belirler. Belediye başkanına da sormaz. Hiç de sorun yok. Ben il başkanı olsam vallahi sormam. Ben işime kimseyi karıştırmadım. Kimse de benim işime karışamaz. Belediyeleri bu kadar politize etmeyin. Ben yine de arkadaşlara teşekkür ediyorum. En azından vatan haini, FETÖ’cü demediler. dedilerse de bilmiyorum.”diye konuştu.

Düzce’nin AK Parti teşkilatları arasından en az problemi olan 4-5 ilden biri olduğunu belirterek sözlerine başlayan İl Başkanı Hikmet Keskin, Belediye Başkanı Bekir Akbulut’un beklenmedik çıkışı üzerine sert sözler sarfetti.

“Kendisinin bugünkü yaptığı konuşmayı çok tasvip etmiyorum. Bu kadar hukukumuz olduğunu bilmesine rağmen böyle bir günde bunları ifade etmesini çok üzülerek karşıladığımı ifade etmek istiyorum diyen Keskin; Sayın Başkana tek bir şey söyleyeceğim. Beni hala kardeşim olarak kabul ediyorsa ‘Bir Müslüman bir yerlerden bir haber aldığı zaman bunu araştırması gerekiyor. Araştırmadan hiçbir kardeşinize saldırmayın. Çünkü daha sonra mahcup olabilirsiniz. Siyasette hep vardır. Birilerinin ayağını kaydırmak, sırtına basarak siyaset yapmak. Ben hiç kimsenin sırtına basarak siyaset yapmadım.”

Bu partinin il başkanlığını yaptığım sürece bu çizgimi korumaya devam edeceğim. Kim ne yaparsa yapsın. Hiç fark etmez. Ben talimatı sadece Recep Tayyip Erdoğan’dan alırım, kardeşim. Başka da hiç kimseden talimat almam. Almadığımı da bu salondaki herkes bilir. Siyasi hayatıma da mal olsa almam diyen Keskin; 2012’de ben bu teşkilata il başkanı adayı oldum. Yüzüme gülüp de arkamdan iş çevireni de gördüm. Ama ben Bekir başkanımın arkasından iş çevirmedim. Başkasının da çevirmedim. Ne gerekiyorsa onu yaptım. Benim yanımdakilerde yapmadı. Ama sana bunları söyleyenler ikili oynuyorlar. Yola çıktıklarımı yolda bulduklarıma satmadım. Bundan sonra da satmayacağım. Bu burada konuşulacak mesele değil. Sen seni satanları bulacaksın. Senin vekilinde seni satmadı. Burada mevki meselemiz yok. Bugün ima ettiğin şeyler bundan sonraki süreçte kardeşlerimizi de üzebilir. Beraber olmalıyız. Seni de satmadık, satmayız.”dedi.

Teşkilatlarda sen-ben davasını istemediğini ve müsaade etmeyeceğini ifade eden Keskin, listedeki yeni yönetim kurulu üyelerinin genel merkez tasarrufuyla atandığını aktardı.

Ak Parti Düzce Milletvekili Fevai Arslan da kürsüden yaptığı konuşmasında Bekir Akbulut’un sözleri için bu mevzular burada konuşuluyorsa bizde de hata var demektir. Biz üzerimize düşeni aldık. Demekki başkan ile biraz daha istişare içinde olmamız gerekiyormuş diye konuştu.

video linki; https://www.facebook.com/duzce.havadis/

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvajhsU2NITzJtTTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+