MERKEZ İLÇEDE KUŞÇUOĞLU YENİDEN BAŞKAN !

714

Kültür Merkezi’nde düzenlenen Düzce Merkez İlçe 6. Olağan Genel Kurulu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaarslan’ın katılımlarıyla yapıldı.

AK Parti Düzce Merkez ilçe 6. Olağan Genel Kongresi gerçekleştirildi. Kongrede 233 oy alan Hakan Kuşçuoğlu yeniden Merkez İlçe Başkanı oldu. 6. olağan genel kuruluna, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaarslan, AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, İl Genel Meclis Başkanı Dursun Çakır, Milletvekili Ayşe Keşir, Eski Milletvekili Celal Erbay, Belediye Başkanları, İlçe Başkanları, tüm partililer ve delegeler katıldı.

Diğer tüm kongrelerde olduğu gibi tek liste ile yapılan ve mevcut İlçe Başkanı Hakan Kuşçuoğlu’nun aday olduğu kongre, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Divan kurulunun seçilmesinin ardından konuşmalara geçildi.

İlk olarak kürsüye kongrenin tek adayı mevcut Başkan Hakan Kuşçuoğlu geldi. “Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyor, kongremizin hayırlı olmasını diliyorum.” diyerek başladığı konuşmasını Kuşçuoğlu şöyle sürdürdü: “Bundan 16 ay önce kıymetli abim Durmuş Arslan’dan devraldığım bu görevi arkadaşlarımla birlikte ifa etmeye çalıştık. AK Parti’nin büyük değerleri karşısında ne kadar hizmet etsek azdır. Kıymetli yol arkadaşlarım AK Parti gibi büyük bir dava partisinde görev almak, hizmet etmek büyük bir onurdur. Bu görevi hakkıyla yerine getirmek hepimizin boynunun borcudur. Partimizin Kurucusu Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi bu ülkenin kaderi parti ile birdir. Bu minvalde sen-ben kavgasına düşmeden, bıkmadan, usanmadan davamıza sahip çıkmalıyız. Bu parti ve davaya hizmet edeceğime kanımın son damlasına kadar söz veriyorum.”

Kuşçuoğlu’nun konuşması sonrası Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tebrik mesajı yayınlanmak istendi ancak yanlış videonun ekrana gelmesi birkaç dakikalık bir bekleyişe sahne oldu. Ardından videolu kutlama katılımcılara izletildi.

Kürsü konuşmaları, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ile devam etti sonrasında sözü Düzce Milletvekili Ayşe Keşir aldı. Keşir, 2019 seçimlerinin önemine vurgu yaparak, “Yoruldum” diyen değil kendileri ile yürüyecek kişilere ihtiyaçları olduğunu vurguladı ve şöyle devam etti: “Biz sorumluluğu olan bir teşkilatız. Emin adımlarla 2019’a yürümemiz gerekiyor. Teşkilata hizmet edenlere çok teşekkür ediyorum. Bugün temiz bir kadro gelecek, hayırlı olsun diyorum.”

Kongreler için “yenilenme” ve “düğün günlerimiz” ifadesini kullanan AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, konuşmasını şöyle sürdürdü: “21’inde Gümüşova kongremizi gerçekleştireceğiz. Tüm kongrelerimiz huzur ve sükunet içinde geçiyor. Huzur içinde 2023 hedeflerine yürüyoruz. Böyle bir teşkilata ait olmak çok güzel. Bu kutlu davada bugüne kadar geldik. 7 Haziran seçimlerinden bu yana 3 seçim geçirdik. Bu dönem bizim için çok önemliydi. Bu teşkilatlar başına gelenlere rağmen dik durup Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktı, bundan sonra da sahip çıkacaktır. Bu dönemde birlik-beraberlik ve insanların birbirine saygı duyması ve haddini bilmesi Düzce’de kazandığımız şeylerden biri. Bir olduğumuzda sonuç ortada. Değerli yol arkadaşlarımız Hakan Kuşçuoğlu’na bundan sonra yapacağı hizmetlerinde başarılar diliyorum.”

Kürsüye gelen AK Parti Düzce İl Koordinatörü Hüseyin Devecioğlu ise “İnşallah yeni yapılanma sürecinde teşkilatımızla il düzeyinde koordine hizmetini birlikte götüreceğiz. Bizlere hep ilkleri yaşatan AK Parti 2001’de milletimiz tarafından kurulup Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından tabelası açılmış bir partidir. İktidarımızın ilk yıllarında büyüme ve kalkınmamızın önündeki engeller ortaya çıkarılmış, yolsuzluklarla mücadele edilmiş ve bunlarla başarı sağlanmıştır. Çoraklık dönemini başarıyla geçiren AK Parti milletimiz tarafından tekrar iktidara taşınmıştır. Pek çok alanda başarılı hizmetler yaparak yoluna devam etmiştir. Bunu gören aziz milletimiz AK Parti’ye yeniden görev vermiştir.”dedi.

AK Parti 6. Olağan Merkez İlçe Kongresi’nde konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, “Ürünleriyle, tabiatıyla, ekonomisiyle, sanayisiyle, turizmiyle, okullarıyla, üniversitesiyle; Düzce’mizi marka il yapacağız.” dedi. Düzce’de devam eden ve hayata geçirilecek projelerin son durumu hakkında bilgiler veren Bakan Özlü, CHP’nin muhalefet anlayışını da eleştirdi. Türkiye’nin uzağı göremeyen, “miyop” bir ana muhalefeti olduğunu ifade eden Özlü, “Sadece miyop olsalar iyi… Bunlar yakını da göremiyor. Eleştirmeyi muhalefet sanıyorlar.” diye konuştu.

“Düzce, “marka il” olacak.” diyen Özlü, istihdamdaki artışa dikkati çekti. Özlü, “Ürünleriyle, tabiatıyla, ekonomisiyle, sanayisiyle, turizmiyle, okullarıyla, üniversitesiyle; Düzce’mizi marka il yapacağız. Düzce’nin potansiyelini ortaya çıkaracak her türlü girişimi, sonuna kadar destekleyeceğiz. Düzce’nin, istihdamda da büyük ilerlemeler kaydetmesi için çabalıyoruz. Bu çabalarımızın, somut sonuçlar verdiğini memnuniyetle ifade etmek isterim. Son bir yıl içinde Düzce’deki istihdam sayısı, 7 bin 224 kişi artmıştır. İlimizdeki yatırımların artması, Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı istihdam seferberliği, Düzceli işadamlarımızın istihdama yaptıkları katkılar; Düzce’deki iş hayatına canlılık getirmiştir. Düzce’de 2016 yılında, aktif çalışan sayımız 95 bin 598 iken, 2017 yılında bu rakam 102 bin 822’ye çıkmıştır. Ayrıca KOSGEB aracılığıyla, Düzce’deki 2 bin 100 küçük işletmemize, 55 milyon liralık faizsiz kredi desteği vermiş bulunuyoruz.” dedi.

16 sene boyunca ne söylemişsek, neyin sözünü vermişsek, aynı çizgimizde devam ediyoruz. Sadece bugünü düşünerek değil, uzakları görerek politika üretmeye devam ediyoruz.” diyen Özlü, ana muhalefete yüklendi: “Ama ne yazık ki, Türkiye’nin uzağı göremeyen, “miyop” bir ana muhalefeti var. Sadece miyop olsalar iyi… Bunlar yakını da göremiyor. Eleştirmeyi muhalefet sanıyorlar. “Hadi yapın, proje getirin” dediğimizde, söyleyecek söz bulamıyorlar. Hep başkalarının ağzından konuşup, başkalarının gözlüğünden bakıyorlar. Bizi yıpratmak için, olmadık senaryolar yazıyorlar. Fakat asıl zararı ülkemize ve milletimize veriyorlar.”dedi.

Kürsü konuşmasında söze Düzce’ye dair övgülerle başlayan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaarslan, “Düzce’ye gelirken “İnsana ne hatırlatıyor?” diye düşündüm. Düzce güzellikler şehri. Düzce bir tarih şehri, bir medeniyet şehri. O medeniyet katmanının insana yansıdığı bir şehir. Ama Düzce’yi Düzce yapan en önemli şey insanı. Bütün bu renklerin farklıkların en güzelini burada görmek mümkün. Düzce’nin bu birliği nasıl sağladığını görmek lazım. Görüyorum ki bu birlik ve beraberlik teşkilatlarımıza yansımış.”dedi.

Partimizin kuruluşundan beri Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’i tanıdığını ve çalışmalarını takdirle takip ettiğini belirten Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaarslan, Bakan Özlü’ye dönerek, “Sayın bakanım siz de bir şanssınız. Her şey bir fikirle başlar, proje ve uygulamaya dönüşür. Siz o hayali ilk kuranlardansınız. Daha önce sanayi müsteşarlığındayken Türkiye’nin ilk yerli üretimini yaptığınız için teşekkür ediyorum. Bu teşkilatların bu yönüyle umuyorum ülkemizi daha güzel günlere taşırız.” dedi.

Kongre süreci ile yenilenme yaşandığını ve geleceğe daha güçlü yürüyeceklerini vurgulayan Genel Başkan Yardımcısı Karaarslan, şöyle devam etti: “Biz bugün dünya meselelerine karşı çok güçlü bir aktörüz. Türkiye’nin meselelere nasıl baktığı ve ne çözüm ürettiği ciddi bir mesele. Omuzlarımızda sorumluluklarımız çok ağır. Biz AK Parti olarak partilerden herhangi biri değiliz. AK Parti’nin üyesi olup, bayrağını taşımak, “Siyaset yapıyorum” demekle açıklanacak bir durum değildir. 14 Ağustos 2001 Cumhurbaşkanımızın “Bu partiyi millet kurdu, biz tabelasını asıyoruz.” dediği bir partidir ve kurumsallaşmıştır.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaarslan ardından konuyu ‘metal yorgunluğu’na getirdi. Karaarslan, “Önümüzde çetin yollar var ve yorgun bedenlerle aşılamaz. O yüzden daha güçlü uyanmak, yorulmamak ve daha birikimli çocuklar yetiştirmek durumundayız. Karşımızdakilerle ancak böyle mücadele edebiliriz. Bir teşkilat mensubu olmanın nelerden vazgeçmek durumunda olduğunun neler olduğunu çok iyi bilirim. Biz Türkiye’nin bütün çocukları için AK Parti’de siyaset yapmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından seçime geçildi. Yapılan seçim sonucunda Kuşçuoğlu ve yönetimi yeniden göreve seçildi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvajhsU2NITzJtTTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+