BOĞAZİÇİ DOĞALGAZ’A KAVUŞUYOR !

656

Boğaziçi beldesine verilmesi planlanan doğalgaz için Boğaziçi Belediye Başkanı İbrahim Ercan ile doğalgaz dağıtım firması DERGAZ’ın Müdürü Mustafa Doğan arasında protokol imzalandı. DERGAZ Müdürü Doğan, gelecek ayın sonuna kadar beldeye ilk gazı vereceklerini duyurdu. Boğaziçi Beldesi’nin ilk doğalgaz abonesi de Belediye Başkanı İbrahim Ercan oldu.

Belediye Başkanı Ercan doğalgazın beldeye kazandırılmasına katkı sağladıkları için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’a Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’ye ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı (EPDK) Mustafa Yılmaz’a teşekkür etti.

Geçmişte yol ve suyun medeniyet olduğunu ifade eden Ercan, doğalgazın da değişim ve dönüşümle birlikte medeniyet çarkına dahil olduğuna inandıkları için yatırımı beldeye kazandırmak için çalıştıklarını söyledi. Geçen yıl yapılan toplantıda lisans bölgesinin alındığını anımsatan Ercan, “DERGAZ şuanda iç hatları yaptı. Hanelere kutularını bırakıyor. Toplantıyla beraber abone başvurusunu DERGAZ şirketi yetkilileri alacak. Bunun da müjdesini yöremize beldemize vatandaşlarımıza vermenin zevkini yaşıyorum.” dedi.

DERGAZ Müdürü Doğan ise Boğaziçi beldesinin doğalgaza kavuşması için karayollarıyla ilgili sorunun aşılmasının ardından beldenin 7 Temmuz’da lisansa dahil olduğunu ifade etti.

Gelecek ayın sonuna kadar beldeye doğalgaz vermeyi planladıklarını kaydeden Doğan, beldede doğalgaz alt yapısına yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Doğan, “Boğaziçi Beldesinde toplamda 30 kilometreye yakın imalat yapıldı. Sadece beldenin Kuzey cephesinde bir bölümümüz kaldı. Orayı da inşallah önümüzdeki yıla yetiştireceğiz. Servis hattı çalışmalarımız devam ediyor. 162’nin üzerinde binanın kutusu tamamlandı. Toplamda da 400-450 adet servis kutusu koyacağız.” diye konuştu.

Abonelikleri bugün itibariyle başlattıklarını dile getiren Doğan, “Vatandaşlarımız sadece kimlik fotokopisi ile gelerek binasını tanımladığında, abonelik bağlantı bedelini yatırdığında, Kasım ayından itibaren gazı kullanacak. Herkese hayırlı olsun.” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından taraflar protokolü imzaladı. DERGAZ’ın Boğaziçi Beldesi’ndeki ilk abonesi Belediye Başkanı İbrahim Ercan oldu.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvajhsU2NITzJtTTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+