VALİ DAĞLI STK TEMSİLCİLERİ İLE BİRARAYA GELDİ !

339

Sivil toplum kuruluşlarının toplum yararına yönelik yapmış olduğu faaliyetlerin paylaşılması ve sivil toplum kuruluşları arasında ortak faaliyetlerin oluşturulması amacıyla Vali Zülkif Dağlı başkanlığında bir istişare toplantısı gerçekleştirildi.
Düzce Öğretmen Evinde gerçekleştirilen toplantıya Vali Zülkif Dağlı’nın yanı sıra Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Sivil Toplum Kuruluşları Platform Başkanı Mustafa Ketrez, ilgili kurum müdürleri ve STK temsilcileri katıldı.

Toplantı sivil toplum kuruluşlarının tanışması ve kendi çalışma alanlarını ifade etmesi ile başladı. Sivil Toplum Kuruluşları Platform Başkanı Mustafa Ketrez toplantının düzenlenmesini sağlayan Vali Dağlı’ya teşekkür etti.

Toplantıda konuşan Vali Dağlı; “Bu toplantı aslında çok geç yaptığımız bir toplantı. Düzce’de göreve başlayalı 13 buçuk ay oldu şu anda bu şekilde ilk defa bir araya geldik. Hepinizle ayrı ayrı her ortamda görüşüyoruz, ilk defa bu şekilde yapmış olduk. Zararın neresinden dönülse kardır prensibiyle bir araya gelmiş olduk. Buradaki arkadaşlarımız ilk göreve başladığımızda hemen beni ziyarete gelmişlerdi. Aynı konuları ve aynı düşünceleri bugünde paylaştık. Biz bir iş yapacağımız zaman mutlaka sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte yapacağız, birlikte yapmak zorundayız. Aksi takdirde başarıya ulaşmamız kesinlikle mümkün olmaz. Şunu her zaman söyledik; sivil toplum gönüllülüğü ile akşam 5 olduktan sonra saate bakmamadan çalışmasıyla ve devletin, kamunun gücüyle, maddi imkanlarıyla bir araya getirdiğimizde ancak bazı şeylerin üstesinden gelebiliriz diye hep mütehatdit defalar hep bir şekilde bir mütalaada yorumda bulunduk. Tabi şimdi bundan sonra ne yapacağız buna bakacağız.

Buradaki arkadaşlarımızın hemen hemen tamamı bizim buraya geldikten sonra oluşturduğumuz gerek yabancılar, Suriyeli misafirler için oluşturduğumuz koordinasyon merkezi içerisinde gerekse bağımlılıkla mücadele merkezinin çalışmaları içerisinde. Gerek roman sorunlarını nasıl iyileştiririz şeklindeki düşüncemizin içinde gerek geçen hafta itibarı ile oluşturduğumuz uluslararası dediğimiz yabancı ülkelerden gelen misafir öğrencilerle ilgili çalışmaların içerisinde hemen hemen hepiniz zaten varsınız, bu çalışmalara aktif olarak katılıyorsunuz. İlgili müdürlerimizde bu yapıların içerisinde olan müdürlerimizdendir. Yakın bir çalışma tarzı sergiliyoruz. Tabi bundan sonra ne yaparız, bir arada olmak suretiyle gücümüzü nasıl birleştiririz, nasıl daha iyi atılımlar yapabiliriz ilimizin gelişmesi için, maddi, manevi manada insanımızın gelişmesi için bununla ilgili hep birlikte bu sinerjiyi nasıl oluşturabiliriz amacımız bu. Mutla hepiniz ayrı ayrı bir şeyler yapıyorsunuzdur.

Faaliyetleriniz var, çalışmalarınız var, değişik kurslar olsun veya bazen bazı misafirleri getirip konuşturuyorsunuz, bazı faaliyetler içerisinde yine yer alıyorsunuz. Ama bunu daha birleşik olarak nasıl yapabiliriz, yani bir faaliyet yapılacağı zaman ayrı ayrı değil de zaman zaman tek bir faaliyet halinde beraber düzenleme suretiyle biz faaliyetlerimizi nasıl yaparız? 30-40 kişiyi İstanbul’dan getirdiğimiz bir konuşmacı 30-40 kişiye dinletmekten ziyade 500 kişiye nasıl dinletiriz? Nasıl daha fazla bir sinerji oluştururuz amacımız bu. Tabi biz bir şeyler yapmak durumundayız. Birlikte de yapacağız. Biz bu manada geldiğimizde STK’lar koordinatörlüğü adı altında birim oluşturduk. Zaman zaman projelerin tanıtımı ile ilgili biraz yavaş gittiğimizi hissediyorum. Yani biz birbirimize bakarak nasıl daha yavaşlarız değil de nasıl daha fazla hızlanırız. Amacımız bu yani. İnşallah bunu hep birlikte başaracağız” ifadelerinde bulundu.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvajhsU2NITzJtTTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+