BAKAN ÖZLÜ’DEN AFRİN AÇIKLAMASI !

615

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Zeytin Dalı Harekatı’nın hukuki açıdan da, siyasi açıdan da, ahlaki açıdan da, askeri açıdan da, doğru ve haklı bir harekat olduğunu belirterek, “Üyesi olduğumuz NATO ve ABD, ülkemizin güvenliği söz konusu olduğunda üç maymunu oynamaktan vazgeçmelidir” dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin operasyonuna ilişkin yazılı bir mesaj yayımladı.

Bakan Özlü, “Zeytin Dalı Harekatı hukuki açıdan da, siyasi açıdan da, ahlaki açıdan da, askeri açıdan da doğru ve haklı bir harekattır. Devletimiz, nereden gelirse gelsin, kimden gelirse gelsin, milli güvenliğimize ve toprak bütünlüğümüze kast eden düşmanlara karşı mücadelede kararlıdır. Türkiye, bu harekatı yaparken, meşruiyetini kendi bekasından, kendi haklı güvenlik gereksinimlerinden almaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımız günlerdir hem ABD’yi, hem de NATO’yu uyarmış, ülkemizin milli güvenliğine ve coğrafyamızın taşıdığı risklere dikkat çekmiştir” ifadelerini kullandı.

Bakan Özlü, mesajına şöyle devam etti:

“Üyesi olduğumuz NATO ve ABD, ülkemizin güvenliği söz konusu olduğunda üç maymunu oynamaktan vazgeçmelidir. Türkiye oyalanacak, ötelenecek bir ülke değildir. PKK’ya, PYD’ye ve diğer tüm Türkiye düşmanlarına dostluk edenler, öyle ya da böyle bizim düşmanımızdır. Bize düşmanlık edenleri, hangi maskenin arkasına saklanırlarsa saklansınlar biliriz, tanırız. PKK’yı, PYD ile perdeleyip meşrulaştırmaya çalışanlar, bu tutumlarını derhal gözden geçirsinler. Bu örgütler herhangi bir argümanla örtülemeyecek kadar açık bir şekilde bizim düşmanımızdır. Onlarla gerekirse kıyamete kadar mücadeleye yeminliyiz. Terör ordusunu bize başka kılıflara sarıp sarmalayarak yutturmaya çalışanlar boşuna uğraşmasınlar, yutmayız. Ve gereğini yaparız. Türkiye’nin dün başlattığı Zeytin Dalı Operasyonu işte o halin gereğidir. Bu operasyon aynı zamanda NATO ve ABD için bir güven ve samimiyet testidir. NATO ve ABD kimin yanındadır? Uluslararası hukuk dâhil olmak üzere hiçbir biçimde meşru olmayan PKK ve PYD’nin yanında mı, yoksa dost ve müttefik ülke Türkiye’nin yanında mı? Ortaya çıkacak fotoğraf nettir; ya teröristlerle birlikte olacaklar ya da Türkiye’nin haklı tezlerinin yanında yer alacaklar. Beklentimiz; doğru olanı yapmaları, ne pahasına olursa olsun bir terör devletine izin vermeyecek Türkiye’nin yanında olmalarıdır. Dün başlayan Afrin, Zeytin Dalı Operasyonu’nda Allah kahraman ordumuzu muzaffer eylesin. Dualarımız Mehmetçiklerimizle beraberdir. Allah yar ve yardımcıları olsun.”

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvajhsU2NITzJtTTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+