AK KADINLARIMIZLA 2019’DA YENİ BİR DÜZCE DESTANI YAZACAĞIZ !

1.784

Atamayla göreve gelen mevcut Başkan Güler Güneş’in tek aday olduğu AK Parti Düzce İl Kadın Kolları Kongresi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MYK Üyesi Pınar Doğan Aksoy’un da katılımıyla gerçekleştirildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Kongre, divan heyetinin oluşturulması ile devam etti. Divanın belirlenmesi sonrası Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği görüntülü mesaj partililere izletildi. Başbakan Binali Yıldırım’ın mesajının okunması sonrası AK Parti İl Kadın Kolları’nın faaliyetlerine yönelik video gösterimi yapıldı. Ardından kürsü konuşmalarına geçildi.

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Güler Güneş, “2002 yılından bu yana Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde tek vatan, tek millet bilinciyle yürüyen partimiz tüm kademeleri ile hizmet vermektedir. Ülkemizin kadınları ana duygusuyla bu davaya saygı duymuştur. Referandumda aldığımız oy oranıyla Düzce’nin yıkılmaz bir kalesi olduğunu göstermiştir. Kapı kapı gezdik ve çalıştık. Yeni yönetimde görevi devralan kardeşlerimle çalışmalara aynı hızla devam edeceğiz. Bizim omuzlarımızdaki yük ağırdır. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde gece-gündüz çalışıp sürekli kendimizi yenileyeceğimize ve kadınlarımızın gönlünü fethedeceğize söz veriyoruz. Bu dava uğrunda geçirdiğimiz her hizmeti Yüce Rabbim ibadet hükmünde kabul etsin inşallah” dedi.

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin ise ”3 seçim yaptık, bir darbe girişimi atlattık. Türkiye’nin en başarılı teşkilatlarından biri olduk. Yol arkadaşlarımızla 2019’daki seçimlerde yine Türkiye’nin en başarılı teşkilatlarından biri olacağız. Yeni göreve gelecek arkadaşlarımıza da görevinde başarılar diliyorum” dedi.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MYK üyesi Pınar Doğan Aksoy, AK Parti ile yükselişe geçen kadınların daha fazla söz sahibi olmaya başladığını belirterek, Bu kutlu davamızda kadınlarımızla vizyonumuzu ve misyonumuzu anlatmaya devam edeceğiz. Kurulduğu günden bugüne artarak devam eden başarılarda AK kadınların başarısı oldukça büyüktür. Var gücümüzde kapı kapı dolaşmaya devam edecek, girmediğimiz gönül bırakmayacağız. 2019’da yüzde 50+1 oyu alarak kadınlar olarak üzerimize düşeni yapacağız dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ise ” Kadınlarımız AK Parti’ye çok büyük hizmetlerde bulundu. AK Partili kadınlarımız bu yolda attıkları her adımı bilerek attılar ve gece-gündüz demeden çalıştılar. Heyecanları bir an olsun eksilmedi. İnanıyorum ki bu heyecan ilk günkü gibi olacak. 2019 seçimlerinin ardından Düzce’miz daha çok gelişecek. Hayallarimizin Düzce’si için çalışacağız. Referandumdaki rekor başarısı ile Düzce’mizin 2019’da çıtayı daha da yükselteceğine gönülden inanıyorum. Yeni bir Düzce destanı yazacağız” dedi.

Konuşmalar sonrası bir önceki Kadın Kolları Başkanı Sebahat Uçar’a çiçek takdim edildi ve ardından seçim işlemine geçildi. Tek liste gidilen seçimde mevcut İl Kadın Kolları Başkanı Güler Güneş göreve devam etmeye hak kazandı.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvajhsU2NITzJtTTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+