DÜZCE VE İLÇELERİN EKONOMİK BEKLENTİLERİ KONUŞULDU !

744

AK Parti Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumu, AK Parti Genel Merkez Ekonomi İşler Başkan Yardımcımız Fatma Salman’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Düzce il ve ilçe Belediyeleri ile AK Parti teşkilatları, kentlerindeki ekonomik beklentilerini, Şehirlerin Ekonomik Beklentileri forumunda dile getirdi. Düzce Belediyesi Erguvan Tesislerindeki Toplantıya AK Parti Genel Merkez Ekonomi İşler Başkan Yardımcımız Fatma Salman, AK Parti Düzce İl Başkanımız Hikmet Keskin, Merkez İlçe Başkanımız Hakan Kuşçuoğlu, Düzce Belediye Başkanımız Dursun Ay, AK Parti Başkan Yardımcılarımız, İlçe ve Belde Başkanlarımız, Gençlik Kolları Başkanımız Şükrü Sert, İGM Başkanımız Dursun Çakır ve İGM Grup Başkan Vekilimiz Cahit Aydın katıldı.

Moderatörlüğünü Doç. Dr. Mehmet Akif Öncü’nün yaptığı programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Düzce İl Başkanımız Hikmet Keskin, “ Düzce’mizin geleceği ve beklentileri ile ilgili toplantımıza gelmeniz bizi memnun etmiştir. Üniversitemizle, partimizle, belediyelerimizle birlikte ilimizin beklentileri konuşacağız. AK Parti iktidarları 16 yıldır Türkiye’ye büyük hizmetler yapmışlardır. Hizmetleri büyük küçük diye ayırt etmemiş ve başarılı olması için gayret göstermiştir. Bizler de bu hizmetleri güçlendirmek ve daha da fazla olması için çalışıyoruz. Tüm teşkilatlarımızla, belediye başkanlarımızla bu davaya ne kadar bağlı olduğumuzu her zaman gösterdik, bundan sonra da göstereceğiz” dedi.

Ardından konuşan Düzce Belediye Başkanımız Dursun Ay, “ Düzce’miz İstanbul’a su veren bir il ve bütün sanayicilerimiz İSKİ kurallarına uymaktadır. İstanbul’un barajlarında su varsa bu su Düzce’den gelmektedir. 5 Organize sanayimiz var. 2 tanesi faal ve diğerleri de dolmak üzeredir. Bunların yanı sıra E-5 üzerinde sanayi alanlarımız var. Düzce bu alanda gelişen bir ildir. Ankara ve İstanbul arasında olması ve Karadeniz sahil yolu üzerinde olması ile gelişmeye müsait bir iliz. Turizm ve tarih açısından da zengin bir alt yapıya sahibiz” diye konuştu.

Son olarak konuşan AK Parti 23.-24. Dönem Ağrı Milletvekili, Ekonomi İşler Başkan Yardımcımız Fatma Salman, Cumhurbaşkanının talimatları ile 81 ile gittiklerini kaydetti. Forumun iki ayağı olduğunu kaydeden Salman, “ Birincisi partiye, ikincisi şehrin ileri gelenleriyle konuşacağız. Buna bir üçüncü kısmını da ekleyeceğiz ve birebir Düzce halkına soracağız. Buradan elde ettiğimiz bilgileri mevcut vekillerimizle bir araya gelerek değerlendireceğiz. Sonunda da nihai raporu direk Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımıza ileteceğiz. 81 ili Nisan ayına kadar bitirmek istiyoruz. Çıkan sonuçlara göre gereken yerlere sorunların çözümü için talimatlar verilecektir” dedi.

“Ekonominin sürdürülebilir olması bizim için çok önemli ve adalet ile kalkınma ülkelerin kaderini belirlemektedir” diyen Salman, “ Türkiye, adalet ve kalkınmasında şaha kalktığı her dönemde darbe girişimleriyle ve birçok tuzağı yaşadık. Vekâlet savaşlarının yaşandığı günümüzde bir tarih yazılıyor. Ve bizler bu tarihte ülkesini ve milletini sevenler olarak inşallah anılacağız. Mikro ekonomik değerler makro değerleri belirler. Her ilden çıkan değerler ülkemizin ekonomisi için önemli. Sizlerin fikirlerini çok önemsiyoruz” ifadelerinde bulundu.

Konuşmaların ardından moderatör Doç. Dr. Mehmet Akif Öncü’nün sorduğu sorulara foruma katılan tek tek cevap verdi ve fikirlerini sundu.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvajhsU2NITzJtTTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+