VATANDAŞA “AÇIK KAPI” !

497

Düzce Valiliği bünyesinde oluşturulan Açık Kapı Bürosu 15.03.2018 tarihi itibari ile faaliyete geçirilmiş bulunmaktadır. İçişleri Bakanlığının devletle vatandaş arasındaki karşılıklı iletişim ve güvenin artması, vatandaş talep ve beklentilerin tek noktada toplanması ve oluşturulacak politikalara esas teşkil edecek veri analizlerini yapmak amacıyla kurulan Açık Kapı uygulaması vatandaşlarımızın yoğun ilgisini çekmiştir.
Bu kapsamda oluşturulan büroda uygun ve özel eğitime tabi tutulan beş personel hizmet vermektedir. Tüm vatandaşlarımızın ve kimlik numarasına sahip kişilerin yararlanabileceği Açık kapı uygulaması internet ve mobil uygulamalardan da iletişim imkanı sağlanmış olup merkeze www.acikkapi.gov.tr. adresinden ulaşılabilmektedir.


AÇIK KAPIDAN KİMLER YARARLANABİLİR?

Açık Kapıdan bütün vatandaşlarımız ve yabancı kimlik numarasına sahip göçmenler yararlanabilmektedir.

AÇIK KAPI’YA BAŞVURDUKTAN SONRAKİ SÜREÇ NASIL İŞLER?

Başvuru yapıldığı anda başvuru sahibine SMS yoluyla bir başvuru numarası gönderilip başvuru elektronik sisteme kaydedilir. Başvuru sahibi bu numarayla giriş yaparak başvuru durumunu online olarak takip edebilir. Oluşturulan başvurular konusuna göre ayrıştırılarak ilgili kuruma yönlendirilip 7 gün içinde çözüme kavuşturulur. Taleplerin durumuna göre başvuru sahibiyle birebir iletişime geçilebilir. Başvurular ve başvuru süreci; ilgili personelin yanında, vali yardımcısı ve bizzat vali tarafından izlenmektedir. Bakanlık merkezinden de illerimize yapılan tüm başvuru süreçlerinin görülebilmesi, sorun alanlarının tespit edilerek hem yerel hem de merkezi düzeyde bu alanlara ilişkin yönetim politikaları ve yeni hizmet sunum tekniklerinin geliştirilmesi amaçlanmıştır.

AÇIK KAPI BAŞVURU SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

Yukarıda anlatılan süreç tamamlandıktan sonra sistemde kayıtlı olan telefon numarasına “talebiniz olumlu/olumsuz/kısmen olumlu kısmen olumsuz şekilde sonuçlanmıştır” yazan bir mesaj gelir. Bu mesaj geldikten sonra www.acikkapi.gov.tr adresinden başvuru sorgulama kısmına giriş yaparak başvuru sonucu detaylı şekilde görüntülenebilir.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvajhsU2NITzJtTTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+