EROĞLU; HEYBEM YİNE DOLU GELDİM !

259

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü DSİ tarafından yapılacak olan 9 projenin temelini atmak için Düzce’ye geldi. Heybem yine dolu geldim diyerek Düzce’ye müjdeler veren Bakan Eroğlu, Düzce’ye Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getirdiğini ifade etti.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü açılış yapmak için Düzce ziyaretinde bulundu. Efteni Gölü Islahı, Çilimli Yenivakıf Barajı, Akçakoca Altunçay Barajı, Kaynaşlı İlçe Merkezi Yandereleri, 2. Kısım, Düzce İli dereleri üzerindeki sanat yapılarının yapımı ve rehabilitasyonu, Yığılca İlçe Merkezi dereleriüst havza tedbirleri, Düzce Koçyazı Mahallesi dere ıslahı 2. Kısım, Çilimli ilçe merkezi Karadere ve Akdere, Ağaçlandırma ve Ormancılık Faaliyetlerinin açılışını yapmak için Düzce’ye gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ilk olarak Düzce Valisi Zülkif Dağlı’yı valilik makamında ziyaret etti.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü Valilikte yaptığı konuşmasında, “ Bakanımız Düzce’ye kıymetli hizmetler yapmıştır. Düzce’yi çok seviyor. DSİ tarafından yapılacak olan projelerin temel atma töreni için geldik” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ise valilikte yaptığı açıklamada, “ Bakan Faruk Özlü kardeşim vizyon sahibi ve başarılı birisi, onunla gurur duyuyoruz. Benim Düzce’ye karşı ayrı bir sevgim var. Düzce depremlerinde DSİ Genel Müdürü olduğum dönemlerde ilk koşanlardan birisi benim. Dost dediğin kötü günde belli olur. Düzce Melen Çayı nedeniyle çok önemli. Buraya ne yapılsa azdır. Daha önce Düzce’ye heybemiz dolu geldik, yine heybemizi doldurarak geldik. Bugün9 tesisin temelini atacağız. Bunlar Efteni Gölü Islahı, Çilimli Yenivakıf Barajı, Akçakoca Altunçay Barajı, Kaynaşlı İlçe Merkezi Yandereleri, 2. Kısım, Düzce İli dereleri üzerindeki sanat yapılarının yapımı ve rehabilitasyonu, Yığılca İlçe Merkezi dereleriüst havza tedbirleri, Düzce Koçyazı Mahallesi dere ıslahı 2. Kısım, Çilimli ilçe merkezi Karadere ve Akdere, Ağaçlandırma ve Ormancılık Faaliyetlerinin açılışıdır” dedi.

Düzce’nin ormanlarının çok verimli olduğunu söyleyerek konuşmasına neden eden Bakan Eroğlu, “ bugün 2 baraj olmak üzere toplamda 9 yarımın açılışını yapmak için geldik. Bizler Düzce’ye 390 Milyon lira yatırım yaptık ve açılışını yapacağımız tesislerin toplam maliyeti 159 Milyon Lira olacak. Bunların dışında Belediye Başkanımız 2, İGM Başkanımız 8 köprü talebinde bulundu. Bunlarında yapılması yönünde çalışma başlatacağız. Normal şartlarda bizler köprü yapmıyoruz ancak Düzce’ye karşı özel bir ilgimiz olduğundan dolayı köprü yapılmasını onayladık. Önceden Ormanlara insanlar sokulmazdı şimdi ise tam tersi uygulamayı hayata geçiriyoruz. Ormanlar millet içindir. Bizler bal ormanları kurduk ve bunlar sayesinde Dünya’da bal üretiminde 2. Sıraya yükseldik. Bal ormanların kurulmasına da Yığılca ilçesinden başladık. 1 sene önce Düzce’ye geldiğimizde 59 müjde verdik ve bunların 39’unu bitirdik. Geri kalanların da yapılmasına devam ediliyor. Düzce’yi tabiat turizmin merkezi haline getireceğiz. Bizlere paralı turistler lazım. Zengin turistleri Düzce’ye çekeceğiz” şeklinde konuştu.

Yığılca balı ile ilgili olarak markalaşması yönünde daha önceki Düzce ziyaretlerinde talimatlar veren Bakan Eroğlu’na Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü Yığılca balının son halini gösterdi. Bakan Özlü ve Bakan Eroğlu birbirlerine bal ikram etleri renkli görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü Valilikte son olarak İller Bankasından köy yollarının yapımı konusunda 31 Milyon Lira kredi aldıklarını, ayrıca belediye için ise 35 milyon lira yatırım aldıklarını vurguladı.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvajhsU2NITzJtTTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+