BAKAN ÖZLÜ’DEN İNCE’YE CEVAP !

787

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, CHP cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin “Yerli Otomobil ile ilgili fabrikaları kapatacağız” söylemine ilişkin,”Muharrem bey derslerine iyi çalışmıyor. Muharrem beyin yaptığı bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaktır. Dersine iyi çalışmıyor. Muharrem Beyin şunu bilmesi gerekir ki, bizim üreteceğimiz otomobil elektrikli otomobil Elon Musk’un ürettiği Tesla’nın ürettiği bir otomobil. Bir teknoloji ürünü. Geleceğin teknolojilerine haiz bir ürün ortaya çıkartacağız.” dedi.

Bakan; Özlü AK Parti Düzce İl Başkanlığı’nın Düzce Kasrı’nda düzenlediği ve AK Partili milletvekili aday adaylarının da yeraldığı iftar programına katıldı.

İftar sonrası basın mensuplarının sorularına yanıtlayan Özlü, aday adayları ile birlikte bir araya geldiklerini ve güzel bir ortamda iftar yaptıklarını söyledi.

Bir aile toplantısı için bir araya geldiklerini belirten Özlü, “Aday adayı olan fakat listeye giremeyen arkadaşlarımızla aile toplantısı yapıyoruz. Birlikte istişare yapıp seçim sürecini değerlendireceğiz. Temayül yoklamasında da salona gelip kendilerine başarılar dilemiştim. Bu akşamda bir araya gelip, sohbet edip seçim sürecini değerlendireceğiz.” diye konuştu.

AK Partinin seçim sürecine çok hızlı başladığını vurgulayan Özlü, şöyle devam etti :

“Listenin açıklanmasının hemen ardından Düzce’ye geldik. O gece toplantı yaparak bir aylık seçim sürecini planladık. Şu anda bu plan içerisinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Ben, Düzce haricinde ulusal çalışmalara da katılıyorum. Üst düzey toplantılara katılıyorum. Örneğin yarın Bartın ve Zonguldak’ta olacağım. Yarından sonra da Sayın Cumhurbaşkanımız ile birlikte Balıkesir ve Isparta’da olacağım. Bir ayın her günü çok dolu. Çok çalışacağız. Bütün vatandaşlarımıza ulaşacağız. Gelecek için seçim beyannamemizi açıkladık. Vatandaşlarımıza vaadlerimizi çalışmalarımızı anlatacağız.”

-“Muharrem bey derslerine iyi çalışmıyor”

Özlü, bir gazetecinin CHP cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin yerli otomobil ile ilgili fabrikaları kapatacakları söylemesini nasıl değerlendirdiği sorusunu ise şöyle yanıtladı:

“Muharrem beyin konuşmalarına baktınığızda, dersine iyi çalışmıyor. Geçenlerde TÜBİTAK ile ilgili de bir konuşma yaptı. ‘Veterinerden TÜBİTAK başkanı yapmıyacağım’ dedi. TÜBİTAK Başkanı veteriner hekim değildir. Kaldı ki veteriner hekim de olabilir. Muharrem bey derslerine iyi çalışmıyor. Muharrem beyin yaptığı bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaktır. Dersine iyi çalışmıyor. Şunu bilmesi gerekir ki Muharrem Beyin bizim üreteceğimiz otomobil elektrikli otomobil, Elon Musk’ın ürettiği Tesla’nın ürettiği bir otomobil. Bir teknoloji ürünü. Geleceğin teknolojilerine haiz bir ürün ortaya çıkartacağız. Bunun yarıdan çoğu, maliyetin yarıdan çoğu yazılım olacak olan bir otomobilden bahsediyoruz. Tamamen geleceğin teknolojilerini yansıtan bir otomobil olacak. Bunun için çalışıyoruz. Dersine iyi çalışmıyor.”

Özlü, son olarak kendisinin milletvekili adayı gösterilmemesinin bakan olarak devam edeceği anlamına mı geldiği sorusuna, “Bunları konuşmak için çok erken” diye cevap verdi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvajhsU2NITzJtTTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+