İSTİMLAK EDİLEN BİNALAR YIKILIYOR !

513

Düzce Belediyesi tarafından başlatılan yol genişletme çalışmaları kapsamında istimlak ettiği Mimar Sinan Caddesi üzerinde bulunan iki metruk binanın yıkım işleri başladı. Ayrıca yıkım işlemleri ile birlikte Asar Deresi’nde süren temizlik çalışmalarını yerinde inceleyen Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, “Buradan çıkan çakılı şantiyemize götüreceğiz, eleyip kullanacağız. Burada kullanılan mazotun parasını çakılla çıkaracağız” dedi.

İstanbul Caddesi’nin trafiğe kapatılmasının ardından daha işlek bir hal alan Rıhtım ve Mimar Sinan Caddesi’nde yol genişletme çalışmaları kapsamında belirlenen binaların yıkımına devam ediliyor. Ekiplerin geçtiğimiz yılın Temmuz ayında Rıhtım Caddesi üzerinde başlattığı yıkım çalışmaları bugün Cedidiye Mahallesi Göksel Sokağın Mimar Sinan Caddesi ile birleştiği köşedeki 2 metruk binanın yıkımı ile devam etti. Caddeleri daraltan binaların yıkılarak trafiğin rahatlatılmasının amaçlandığı çalışmanın üst yapı işlerinin en kısa sürede tamamlanması bekleniyor.

Öte yandan yaz aylarının gelmesi ile birlikte Asar Deresi içerisinde rutin temizlik işlemine başladı. Düzce Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Asar Deresi içinde bulunan çöp, hafriyat ve moloz kalıntılarını kaldırmak üzere çalışmalarına başladı. Her yıl yaz aylarının başında yapılan temizlik çalışmaları kapsamında dere yatağı etrafında da düzenleme yapılıyor. Su akışının daha sorunsuz sağlanması amacıyla ağır iş makineleri ile yürütülen temizlik çalışmaları kısa sürede tamamlanması bekleniyor.

Hem yıkım işleri hem de Asar Deresi’nin temizlenmesi çalışmalarını yerinde inceleyen Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay da yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Biliyorsunuz derelerimize zaman zaman çakıl ve balçık birikiyor. Bunu zaman zaman temizliyoruz. Bu da rutin olarak yaptığımız işlerden birisi. Şehrimizin doğusundan batısına kadar Asar Deresi arkasından Karaca Deresi temizlenecek. Çalışmalar rutin olarak devam ediyor. Şu an dere sivrisineklere karşı boydan boya ilaçlanıyor. Ayrıca biliyorsunuz Amerikan Beyaz Kelebeği ile ilgili de 6 ekibimiz mücadele ediyor. Bu sene çok yoğun bir çalışma yapıyoruz sivrisineklerle ve Amerikan Beyaz Kelebeği ile ilgili. Belediyemizin çeşitli konularda çalışmaları devam ediyor. Buradan çıkan çakılı da şantiyemize götüreceğiz eleyip kullanacağız. Burada kullanılan mazotun parası çakılla çıkarılacak.”

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvajhsU2NITzJtTTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+