MHP İLE İTTİFAKIMIZ İTİRAZLA BOZULMAZ !

295

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin:”Bizim yol arkadaşlığımız, seçim itirazı ile bozulacak değil. Sonuçta bir karar verilecek, çıkacak milletvekili MHP’li de olsa AK Parti’li de olsa bu memleket için yola çıkacak.”dedi.

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, 24 Haziran’da gerçekleşen seçimlerin sonuçlarına yapılan itirazları değerlendirdi. Keskin, tedavi gördüğü hastaneden çıkarak geldiği evinin önünde, gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Seçimlerin hayırlı, uğurlu olmasını dileyen Keskin, “Cumhur ittifakı Türkiye’de büyük bir iş başarmıştır. Cumhurbaşkanımız Düzce’de de yüzde 73 oranında büyük bir oy almıştır. Biz, MHP’li ve BBP’li kardeşlerimizle büyük bir oy oranı ile Türkiye’de en başarılı illerden biri olduk.” diye konuştu.

Keskin, önemli olan milletin iradesine saygı duymak olduğunu belirterek “İl başkanları olarak hem AK Parti İl Başkanı olarak, hem Milliyetçi Hareket Partisi il başkanları ve yöneticileri olarak sükunetle ve suhuletle bu süreci geçirmek durumundayız. Bizim siyasi menfaatlerimizin üzerinde devletin ve milletin ali menfaatleri vardır. Bu menfaatleri hepimiz birlikte korumak kollamak ve önümüzdeki süreci ülkenin faydasına ülkenin bekasına helal getirmeden sonuçlandırmak durumundayız. Biz ve bizler siyasi partiler bunun için vardır. Önemli olan milletin iradesine saygı duymaktır. Bizler de her ne şekilde olursa olsun bu sonuçlar çıktıktan sonra da biz burada hepimiz yüz yüze bakacağız, ilişkilerimiz devam edecek” dedi.

Keskin, milletin 24 Haziran’da yeni ve güçlü Türkiye için sandığa gittiğini ifade ederek, şunları aktardı:

“Millet iradesinin üzerinde bir irade tanımıyoruz. Milletimizin verdiği karar başımızın üzerinedir. Düzce’de seçim sonuçlarına itiraz süreci başladı. Biz 24 Haziran gecesi genel merkezimizle yaptığımız görüşmeler, genel merkezimizin tavsiyeleri sonucunda ilçe seçim kuruluna partimiz ve diğer partiler adına itiraz ettik. Bu sadece bizim partimiz adına yapılmış bir itiraz değildir. 4 bin 744 civarındaki geçersiz oy var, bu oyları da millet iradesini temsil ediyor. Biz bir bir, tek tek oy topluyoruz ve milletin iradesinin sandığa yansımasını özellikle ifade ediyoruz.”

“Biz seçim yapıyoruz, savaş yapmıyoruz”

“Seçim yapıyoruz, savaş yapmıyoruz” diyen Keskin, ” Bunu özellikle ifade etmek istiyorum. Bazı konularda da belki farklı düşüncede olan değerli hemşerilerimiz veya kamuoyundaki arkadaşlarımız da olabilir ama biz kesinlikle bu olaya bir savaş zihniyetiyle bakmıyoruz. Biz 16 yıldır bu ülkeyi yönetiyoruz, Düzce’yi de yönetiyoruz. Onun için sorumluluk makamında olan bizler kamuoyunu doğru bilgilendirmek zorundayız. Bizim yaptığımız itirazın gerekçesi sadece AK Parti’nin faydasına olacak bir şey değil. Sandığa yansımamış 4 bin 700 küsur tane oyun gerçekten sandığa yansımasını bir kişi dahi olsa onların da hakkını hukukunun korunması adınadır. Sonuçlarda İlçe Seçim Kurulu’nda bu konuyu takip eden Milliyetçi Hareket Partisi’nin avukatları ve yetkileri, AK Parti’nin avukatları ve yetkileri Cumhuriyet Halk Partisi’nin avukatları ve yetkilileri, diğer partilerin de avukatları ve yetkilileri var. Bunlar gayet açık net hiçbir şekilde ortadayken dışarıda kulağımıza gelenler var. Kötü şeyler geliyor Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir hukuk devletidir demokrasi ile yönetilen bir ülkedir ve dünyanın en demokratik seçimleri yapılmaktadır” değerlendirmesinde bulundu.

“MHP ile Gayet İyi İlişkilerimiz Var”

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, seçim sonuçlarına itirazın sadede Düzce’de olmadığını diğer illerde de itirazların söz konusu olduğunu ifade ederek “Şunu özellikle ifade etmek istiyorum. İtiraz konusu sadece Düzce’de olmamıştır. Ülkemizin çeşitli illerinde de bu itirazlar yapılmıştır. 6 ilimizde şu anda itirazlar vardır. Bunların bir kısmını da Milliyetçi Hareket Partisi tarafından yapmıştır. Bu illerde AK Parti’nin aldığı milletvekillerine itiraz var. Hukuki bir ortamda bunu bütün partilerimizin AK Parti’mizin, Cumhuriyet Halk Parti’nin, Milliyetçi Hareket Partisi’nin veya başka partiler de bunu hazmetmek zorunda.

Seçimlerin bu kadar açık net ve demokratik bir ortamda yapılmasına rağmen çeşitli şekillerde Milliyetçi Hareket Partisi ile bizim aramızdaki yapılmış seçim ittifakı ile alakalı bu tip art niyetli açıklamalar hem Milliyetçi Hareket Partili kardeşlerimizi hem de bizi üzer. Çünkü bizim arkadaşlığımız bir seçim itirazı ile bozulacak durumda değildir.

Sonuçta bir karar verilecek bu Milliyetçi Hareket Partisi’nden de milletvekilimiz çıksa AK Parti’den çıksa memleket için sevdalı olan hizmet etmek için yola çıkmış insanlarız. Biz hep ayrıca Milliyetçi Hareket Partisi’nden milletvekili adayı olan Ümit Yılmaz benim 25 yıllık dostumdur çok ciddi de iyi ilişkilerimiz vardır. Ancak demokratik hakkını partilerin kullanması gerektiğini düşünüyoruz. Biz geçmişte Milliyetçi Hareket Partisi’nin il yönetimlerinin seçimlere itiraz ettiğini biliyoruz ve bununla alakalı da gayet olgunluk içerisinde bu sonucun bitmesinin ve hukuki sürecin bitip sonlandırılmasını beklediğimizi ben çok net bir şekilde biliyorum.

Bütün hemşerilerimizden hukuki sürecin bitmesini beklemek durumundayız. Özellikle ifade ediyorum bu sonuç AK Parti’nin de lehine de olsa, aleyhine de olsa biz bu süreci olgunlukla karşılayabilecek siyasi bir yapıya erdeme sahibiz. YSK’nın seçim takvimi ve itiraz süreci birkaç güne kadar bitecek. Bu süreçten sonra biz Sayın Bakanımızla, milletvekillerimizle sonuç her ne olursa olsun hiçbir şüpheye mahal vermeden sonuçlandırmanın arzusundayız. Bunu özellikle ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin sözlerini şöyle tamamladı.

“Özellikle şunu ifade etmek istiyorum MHP’li kardeşlerimiz, BBP’li kardeşlerimiz ve AK Partili kardeşlerimiz ve yol arkadaşlarımız ile birlikte bu süreç nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın, biz Düzce’de siyaset yapıyoruz. Düzce’yi birlikte kucaklamamız gerekiyor. Eğer biz birbirimizle didişir ve farklı noktalara gelmeye çalışırsak bu sonuç Düzcemizin güzel ortamına, yapılan tüm yatırımlara zarar verir. Düzcemizin dışarıya bakan yönün her zaman iyiler, güzeller ve Düzcemizin yatırımları ile Düzcemizin turizmiyle, Düzcemizin doğal güzellikleriyle, Düzcemizde ki birlik ve beraberlikle anılmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu sebeple iki elin birbirini sarması gibi MHP’li, BBP’li kardeşlerimize sarılarak hukukun verdiği karara da uyarak hem kendi adımıza söylüyorum, hem partililer adına söylüyorum Bu kardeşlik ortamını da devam ettirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Biz iktidar partisi olarak bunu sağlamak için büyük çaba sarf ettik. Başta bakanımız, milletvekillerimiz olmak üzere 3 buçuk yıldan bu yana bütün partilerle iyi ilişkiler geliştirmeye çalıştık ki bunu başardık. Ben özellikle MHP İl Başkanı Ümit Bey’e çok teşekkür ediyorum. İl Başkanı olduğu dönemde beraber çalışma imkanımız oldu ve halen beraber çalışıyoruz. BBP il başkanına, CHP İl Başkanına ve diğer partilerin il başkanları ile gerçekten iyi ilişkiler geçirdik. Siyasetin ilişkileri bozduğu iller olmuştur. Ama Düzce’de biz bunu yaşamadık, yaşamamaya da gayret gösterdik. Bu sebeple Düzce’nin ali menfaatleri için biz birbirimize sımsıkı sarılarak Düzce’ye hizmet yolunda bu süreci tamamlayıp ama aramıza fitne, fesat sokmadan önemli olan Düzcelilik ruhu, önemli olan Düzce’nin menfaatleri doğrultusunda siyaset üstü bir yapı kurduk ve bunu devam ettirmek zorundayız. Sayın bakanımızla birlikte diğer partileri ziyaret edip, fikir alarak önemli kazanımlar elde ettik. Bu önemli kazanımları kaybetmemek adına Düzce’nin daha iyi daha güzel bir yer olması için birbirimize sarılmamız gerektiğini ifade etmek istiyorum.”

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvajhsU2NITzJtTTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+