Sol Yapışkan Reklam 600×130
Sağ Yapışkan Reklam 600×130

ŞEHİDİMİZİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK !

627

Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gördüğü sırada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düşen Gazi Jandarma Er Erdem Ay düzenlenen cenaze töreninin ardından son yolcuğuna uğurlandı.

Giresun İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli Jandarma Er Erdem Ay, 26 Nisan 2010 tarihinde Giresun Dereli Kanlıhan Köprüsü’nde bölücü terör örgütü tarafından el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu gazi oldu. 10 Şubat 2018 tarihinde rahatsızlanması sonucu kaldırıldığı Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gördüğü tedavi sırasında önceki gün yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düşen Gazi Jandarma Er Erdem Ay, bugün düzenlenen cenaze törenini ile ebediyete uğurlandı.

Acı haberin ardından Gölyaka ilçesi Çamlıbel Köyü’nden olan 30 yaşındaki şehidimizin evine Gölyaka Belediyesi tarafından taziye çadırı kurularak, şehit evinde cenaze için gerekli hazırlıklar yapıldı. Şehidimizin cenazesi Ankara’dan helikopterle Gölyaka’daki evine getirildi. Babaevinde helallik alınmasının ardından ise Şehit Ay’ın cenazesi kortej eşliğinde Gölyaka Merkez Camii’ne getirildi.

Şehidimizin burada düzenlenen cenaze merasimine, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Düzce Valisi Zülkif Dağlı, AK Parti Milletvekilleri Fahri Çakır ve Ayşe Keşir, MHP Millletvekili Ümit Yılmaz, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, İl Müftüsü Hüseyin Can, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeki Yıldırım, AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, kurum müdürleri ile ilçe ve belde belediye başkanları katıldı.

Anne, baba, acılı eş ve çocuklar ile diğer yakınları, şehidimizin Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılarak gözyaşlarına boğuldu.

Cenaze namazının ardından şehidimiz Gölyaka’da defnedildi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar