YILDIZ, “ MİLLETİN İRADESİNİ SAKATLAMAYA YÖNELİKTİR”

313

24 Haziran seçim sonuçlarına itirazların devam etmesi üzerine MHP Düzce Teşkilatının mücadelesine genel merkezden de destek gelmeye devam ediyor. Ankara’dan avukatlar ve Genel Merkez MYK Üyesi Bahadır Alperen’den sonra MHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Yıldız’da Düzce’ye gelerek teşkilatına sahip çıktı.

YSK’nin önünde kamp kuran MHP teşkilatını ziyaret eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Yıldız yaptığı basın açıklamasında Ak Parti İl Teşkilatı tarafından gösterilen tutumun milletin iradesini sakatlamaya yönelik olduğunu belirterek MHP’nin hakkını kimsenin yiyemeyeceğini ifade etti.

CABOĞLU, “OYLARIMIZ 19 BİNDEN 46 BİNE ÇIKMIŞTIR”

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, “seçimlerde 19 binden 46 binlere çıkmış bir seçim dönemini geçirdik. Ak Parti de kaybetmiş bir seçim dönemidir. Haklı olduğumuz bir süreçte hakkımızın yenildiğini düşünüyorum, baskı olduğunu vurgulamak istiyorum. Milletimizin verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Genel Merkezimizden üst düzey yetkililer gelmesi ve destek olması önemlidir. İttifakta olduğumuz ortaklarımızın anlamadıkları var. Yukarıda bir ittifak yapmış, sonra Düzce halkı da bu ittifakı benimsemişlerdir. Cumhur İttifakı Millet Aklı, Düzce’de de milletvekilliği MHP’nin hakkıdır” şeklinde konuştu.

YILDIZ, “ MİLLETİN İRADESİNİ SAKATLAMAYA YÖNELİKTİR”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Yıldır, “ Seçimin üzerinden 5 gün geçmesine rağmen hala resmi olarak sonuçlanmaması çok üzücüdür. İttifak yaptığımız parti bazı hakların kullanımı adı altında milletin iradesini sakatlamaya yönelik girişimler bulunduğu açıktır. Biz herkesin hukukuna saygılıyız. Ancak yapılan iş bir hakkın suiistimali gibi gözüküyor. Farkın kapatılması mümkün değildir. Her ne kadar 17 far var denilse de fark 175’dır. Milletvekilimiz anasının ak sütü gibi milletin oylarıyla seçilmiştir. Biz hakkımızı kimseye yedirmeyiz. İl Seçim kurulunun sonuçları bir an önce açıklamalıdır. Hakimlerimize, kurularımıza güveniyoruz. İttifak partileri birbirine düştü gibi gösterilmeye çalışılıyor. Ancak bu hak arama meselesidir. Düzce halkı bizim vekilimizi seçmiştir. Bu değişmeyecektir” dedi.

YILMAZ, “ HAK YERİNİ BULACAKTIR”

Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, “ Bu süreçte bizlere destek veren partilimiz ve diğer partililere huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Biz seçim çalışmalarımızda Cumhur ittifakını çok önemsediğimizi defalarca belirttik. 24 Haziran’da itibaren yaşadığımız haksızlıkları beraber gözlemledik. İttifak ortağımız yerelde ittifaka zarar verecek şekilde, milletvekili devşirme yolu seçmiş, hukuku etkisine altına alarak MHP’nin oylarına göz dikmişlerdir. MHP bütün organlarını sahada hakkıyla kazandığı milletvekilliğini masada kaybetmemekte kararlı olduğunu gösterdi. Hak yerini bulacaktır” şeklinde konuştu.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvajhsU2NITzJtTTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+