ERKEN SEÇİM GÜNDEMDE YOK !

239

Ak Parti Düzce Milletvekilleri Fahri Çakır ve Ayşe Keşir, erken seçimin gündemlerinde olmadığını söylediler, bugünkü ekonomik tablo için ise Türkiye üzerine oynanan siyasi oyunun sonucu olduğunu vurgulayarak “ Ülkemiz bunu atlatacak güçtedir” dediler.

Ak parti Düzce Milletvekilleri Fahri Çakır ve Ayşe Keşir, Bayramın ikinci günü katıldıkları bayramlaşma töreninde, Türkiye’nin ekonomik durumu ve yerel seçim hakkında açıklamalarda bulundular.

Seçim sürecinde yaşanan sıkıntılar ve yorgunluğu atmak için 10 günlük bir tatile çıktığını söyleyen Ak Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır, meclisin açılacağı 1 Ekimden önce olağan üstü toplantı olacak gibi gözüktüğünü söylerken, yakın zamandaki programından söz etti, 26 Ağustosta Malazgirt’e gideceğini belirtti. Çakır, erken yerel seçim olmayacağını da savundu.

TÜRKİYE ÜSTESİNDEN GELECEK GÜÇTE

Çakır, “ çok ciddi bir ekonomik saldırı altındayız bu bir realite, ülkenin hak ettiği bir durum değil. Ekonomiye saldıran siyasi bir operasyon bu. Kim hangi gücü elinde tutuyorsa Türkiye’ye karşı o gücü olumsuz kullanıyor. Türkiye bunun üstesinden gelir ama zor, bunun bir bedeli var. Bu bedeli küçük, orta ölçekli esnaf kaldırmakta çok zorlanıyor. Ama Türkiye’nin ekonomik yapısı bunun üstesinden gelecek güçte.Kısa sürede göreceğiz ki ülke bundan selametle çıkmış olacak.” Dedi.

Ak Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ise, Kurban Bayramının hem ülkemize hem şehrimize hem de ülkemizin bulunduğu bölgeye hayır getirmesini dilerken, “paylaştığın senindir” sloganı ile paylaşımların artacağı bir bayram temenni etti. Keşir de, bir erken seçim süreci olmayacağı görüşünü paylaştı.

GÜNDEMDE ERKEN SEÇİM YOK

Keşir, “ Parti organlarımızı yerel seçimler konusunda açıklamalarını yaptılar. Erken seçim ana yasa değişikliği gerektiren bir durum ve meclis Ekim’de açılacak. Bu sürece takvim olarak yetişmesi de mümkün değil. Parti büyüklerimiz de açıkladı, böyle bir şey bizim gündemimizde yok. Yerel seçimler daha çok adayın öne çıktığı seçimler oluyor. Adaylar çıkmaya başladı, demokrasinin de güzelliği burada zaten.”şeklinde konuştu.

Türkiye’nin ekonomi gündemini de değerlendiren Keşir, bugünkü ekonomik tablonun siyasi durumun sonucu olduğunun altını çizdi.

TÜRKİYE BU DİK DURUŞUNDAN VAZGEÇMEYECEK

Keşir, “ Bu ekonomik tablonun sadece Türkiye’nin ekonomik girdi ve çıktılarıyla, ekonomik envanteriyle ilgili bir tablo olmadığını herkes çok iyi biliyor. Bu bir siyasi durum. Siyasi durumun uluslar arası anlamdaki sonucu. Türkiye dik durmak zorunda. Biz ekonomik anlamda çok memnun olmadığımız politik durumlarla karşılaştık diye Türkiye bu dik duruşundan vazgeçecek değil, halkımızda bunu böyle istiyor zaten ama inanıyorum ki hazine ve maliye bakanımızın açıkladığı paket, yaptığı görüşmeleri çok önemsiyorum ve önümüzdeki süreç içinde bunun sonuçlarını alacağımıza inanıyorum.İnanıyorum ki Türkiye bu krizi de atlatacak.ifadelerini kullandı.

KIZ ÇOCUKLARININ EĞİTİMİNE EŞİTLİK SAĞLANMALI

Kendi kızı da liseye başlayacak bir veli olarak yeni eğitim öğretim dönemi öncesi büyük bir heyecan duyduğunu söyleyen Keşir, özellikle kız çocuklarının eğitimine değindi.

Keşir, “ Anne babaları tebrik ediyorum öncelikle çocuklarının eğitiminden dolayı. Özellikle ben kız çocuklarının eğitimini çok önemsiyorum.Hemen her toplantıda söylediğim gibi eğitim en önemli fırsat eşitliği. Hem sosyo-ekonomik yapılar arasında hem de cinsiyetler arasında, bu yüzden kız çocuklarının eğitimde eşitliğini sağlamak zorundayız.” Dedi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvajhsU2NITzJtTTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+