BİRDAL MİLLETVEKİLLERİNE SAHİP ÇIKTI !

224

Ak Parti Cumayeri İlçe başkanı Musa Birdal; Fındık üzerinden Düzce Milletvekillerini de hedef alan sosyal medya paylaşımlarına tepki gösterdi ve ”İktidar partisi milletvekilleri sorunları çözümünü meclis kürsüsünde oraya buraya sataşarak aramaz. Sorunların çözümü noktasında yetkili mercilerle direkt temas kurma yoluyla çözüme aracılık eder” diyerek milletvekillerine sahip çıktı.

Birdal’ın sosyal medya aracılığı ile yaptığı açıklama şu şekilde;

Son günlerde Düzce Milletvekilillerimizin adı sosyal medya mecralarında hiç olmadığı kadar dolaşıyor. Fındık üzerinden AK Partili vekillerimizi karalama ve yıpratma operasyonu başlatıldığı açık ve net ortadadır.
Şunu net olarak bilmeliyiz ki iktidar partisi milletvekilleri sorunları çözümünü meclis kürsüsünde oraya buraya sataşarak aramaz. Sorunların çözümü noktasında yetkili mercilerle direkt temas kurma yoluyla çözüme aracılık eder.

Alelacele bir önerge ile fındığı çözmek, fiyatta beklentiyi yakalamak ve akıl hocalığı yapmak gerçekle bağdaşmaz, hayalcilikten öteye gitmez.

Biliyoruz ki vekillerimiz bu konularla alâkalı mesai harcıyor ve çözüm noktasında emek sarfediyorlar. İşi şova dönüştürüp iki kürsü konuşması ile siyasi rantın peşine düşmek yerel seçimlere göz kırpmaktan öteye geçmez, sorunlara çözüm olmaz. Ancak ve ancak kardeşlik hukukuna zarar verir.

Fındık konusu ve diğer konularda görüş belirtmek tabi ki tüm siyasilerin hakkı ve seçmenine karşı ödevidir ancak gündemi bununla tıkamak sıkıntılı bir yaklaşımdır.
Düzce’ de siyaset yapan birçok kişinin fındık ile birşekilde bağlantısı vardır. Bu noktada sorun ile direkt muhatap olan kişileri sorumluluk almamakla suçlamak akıl kârı değildir.
İçinde bulunduğumuz ekonomik süreç köklü çözüm noktasında belki öngörülen zamanlamayı değiştirebilir ancak AK Parti iktidarının çözüm odaklı hizmet anlayışını sarsamaz. Bu mevzu da bizim ortaya koyduğumuz vatandaşımızında memnuniyet duyduğu bir yöntemle çözülecektir.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvajhsU2NITzJtTTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+