KESKİN ADAYLIK İÇİN SON SÖZ GENEL MERKEZİN DEDİ !

212

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, Belediye Başkan adaylığı ile ilgili olarak “ Siyasi ahlak gereği biz, bize verilen bütün görevleri bu zamana kadar nasıl yaptıysak aynı şekilde görev verilirse tabi ki yaparız. Son kararı genel merkezimiz verecektir” dedi.

31 Mart’ta yapılacak olan seçimler önce belediye başkan aday adaylıkları ile birlikte belediye meclis ve İGM aday adaylarının başvurularını nasıl yapması gerektiği hakkında AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Parti içinde bayrak değişimlerinin geçmişte de yaşandığını söyleyen Keskin “Bu partiye hizmet etmek için bir koltuk sahibi olmaya gerek yok. Bayrak değişimleri geçmişte de oldu ve hiçbir sorun yaşanmamış. En güçlü teşkilatlardan biridir Düzce teşkilatı. Bizde görevler makam mevki için yapılmaz. Bizim arkadaşlarımız bu hassasiyete sahip arkadaşlar. İstifa eden arkadaşlarımızın yerlerini başka arkadaşlar doldurur, geri dönmek gibi bir şey olmaz” dedi.

Aday olmak isteyen teşkilat üyelerinin istifalarının ise AK Parti Genel Merkezinin onayı ile olacağını söyleyen Keskin “Bizde teşkilatlarımızdan istifa edeceklerin belirlenmesi için genel merkezimizden haber bekliyoruz. Bizdeki sistem genel merkezimizin tavsiyesi ile olur. Genel Merkezimiz bir istekte bulunmazsa biz istifa etmeyiz. Genel Merkezimizin bazı kriterleri var. Görevleri dolanlar, görevlerinde başarılı olanlar, bulunduğu konumda görevlerini başarı ile devam ettirenler genel merkez tarafından değerlendiriliyor. Tasarruf tamamen genel merkezimize aittir. 12.11.2018’e kadar teşkilat üyelerinin durumları belli olur, bizlerde sizlere açıklamalarda bulunuruz” dedi.

Seçim çalışmalarına 3 ay önceden başladıklarını belirten AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin “3 ay önceden seçim hazırlarına başladık. 31 Mart yerel seçimlerine hazırız. Sadece benimle alakalı değil tüm teşkilat mensupları ile ilgili karar genel merkezimiz tarafından verilecek. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere teşkilat başkanlığımız ve yerel yönetimlerimizin bilgisi dâhilinde hareket ediyoruz” dedi.

Keskin “Belediye Başkanlıkları için 05.11.2018 ile 12.11.2018 tarihleri arasında başvurular alınacak. Belediye ve İl Genel Meclisi Üyelikleri için ise 05.11.2018 ile 03.12.2018 tarihleri arasında başvurular alınacak” dedi.

Keskin başvuru ücretleri ile ilgili olarak ise; “Düzce İl belediye Başkanlığı için başvuru ücretimiz 5 bin lira. İlçe belediye başkan aday adaylığı için nüfusu 50.000 ve daha az olan ilçelerde bin 500 lira. Bizim ilçelerimiz de bu statüye giriyor. Belde belediye başkanlıklarımız için ise başvuru ücreti bin lira. İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi aday adaylıkları için başvuru ücreti 500 lira. Kadın adaylarımız için başvuru ücretleri verilen oranların yarısıdır. Engelli adaylarımız için ise bir bölü dördüdür. Siyasi partiler için aday adaylığı son başvuru günü 1 Aralık 2018 Cumartesi günü mesai bitiminde sona erecek. 12 Kasım tarihi sadece teşkilatlarımızda görev yapan arkadaşlarımız için geçerli istifa tarihidir. Bu sürecin ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.”dedi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvajhsU2NITzJtTTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+