ÇIRACI’DAN GÖVDE GÖSTERİSİ !

232

Av. Fikret Çıracı Ak Parti Yığılca Belediye Başkan aday adaylığı müracaatını yaptı.

Seçim bürosunda toplanan coşkulu kalabalık halk ile birlikte Ak Parti İlçe başkanlığına yürüyen Fikret Çıracı, Belediye başkan adaylığı dosyasını Ak Parti İlçe başkanı Kerem Yalçıner’e teslim etti. Başvuru programına Avrupa Parlamenterler Birliği Genel Merkez Teşkilatlanma Başkan Yardımcısı ve AK Parti yurtdışı SKM Teşkilatlanma komisyonu üyesi Halil Demir’de katıldı.

Ak Parti İlçe başkanlığı önünde yapılan duanın ardından parti binasına geçildi.

İlçe başkanı Kerem Yalçıner, kalabalık halkı kapıda karşıladı.

Burada bir konuşma yapan ilçe başkanı Kerem Yalçıner, “Bilindiği gibi genel merkezimizin takdiri ile 5-12 Kasım tarihleri arasında belediye başkanlığı için aday adaylığı başvurularımızı almaya başladık. Bu hususta ilçemizde ilk başvurusunu yapan Avukat Fikret Çıracı oldu. Sürecimiz kısıtlı. Pazartesi günü son bulacak. Şuana kadar bir arkadaşımız daha başvuru yapma niyetinde. Mevcut başkanımızın başvurusu alınmıyor. Fikret bey ile birlikte sanırım 3 tane başvurumuz olacak gibi görünüyor. Tabi ki kapımız herkese açık. Hepimiz aynı teşkilatın içindeyiz. İnsanların birbirine kırılıp farklı şeyler düşünmesi gerçekten bizleri üzer. Aynı davaya hizmet ediyorsak çıktığımız bu yolda Fikret bey olur, Muzaffer Bey olur, Fahri bey olur, genel merkez kimi takdir ederse biz onunla birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Teşkilatımıza yapmış olduğunuz başvuru ve ziyaretten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Ardından açıklamada bulunan Avukat Fikret Çıracı, “Başkanıma nazik karşılamasında dolayı teşekkür ediyorum. Ak parti ailesi olarak biz büyük bir aileyiz. Koyun ile kurt gezerdi fikir başka başka olmasa diyor. Her insanın her alanda her hususta aynı düşünmesi mümkün değil. Bu doğanın kanuna ters. Önemli olan askeri müştereklerde bulaşabilmek. Türk demokrasi tarihinde de bu askeri müşterekleri ve paideyi en geniş ve en uzun bir biçimde sağlamış parti Adalet ve Kalkınma Partisidir. Bizler hepimiz Adalet ve Kalkınma partisinin birer mensubu olmakla gurur duyabiliriz. Çünkü bu ülkenin ve dünyadaki bütün mazlumların umudu olan bir partinin mensubu olmak elbette ki gurur duyulacak bir şeydir. Sayın başkanım bizi büyük bir nezaket ile karşıladılar. Evraklarımızı teslim aldılar. Başvurumuz böylece tamamlanmış oldu. Kendilerine, teşkilatımıza ve sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun inşallah” dedi.

Parti binasında yapılan konuşmaların ardından açıklamalar parti binası önünde devam etti.

Dışarıda bekleyen kalabalık halkın karşısına geçen İlçe başkanı Kerem Yalçıner ve Av. Fikret Çıracı burada da bir konuşma yaptı.

İlçe Başkanı Kerem Yalçıner, “Hepinize hoş geldiniz diyorum. Biz yukarıda Fikret bey ile gerekli açıklamaları yaptık ama ofisimiz bu kadar kalabalığı alamadığı için inip sizlere de bir merhaba demeden geçemedik. 5-12 Kasım tarihleri arasında başvuruları almaya başladık. Tabi biz bu süreçte üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Genel merkez tarafından süreç bizlere bildiriliyor. Başvurularımız ilk Fikret bey ile başladı. Sürecimizin ülkemize, ilimize, ilçemize ve teşkilatlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Fikret beye de teşkilatımıza gelip başvuru yaptığı için teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra kalabalık halka seslenen Çıracı, “Bugün büyük bir coşku ile başvuru yaptık. İlçemize beldemize hayırlı uğurlu olsun. 2014 senesinde de bu coşkuyu aynı yaşamıştık. O gün niyetimiz nasıl hayır ise bugünde aynı şekilde hayırdır. Bismillah dedik yola çıktık. 2014 yılında 8 aday adayımız vardı. Bayrak bir kişiye verilecektir. Bayrak verilen kişi bizim büyüğümüz partilimiz. Bizde elbette 30 Mart 2014 seçimlerinde ilçemize geldik ve kendisi destekledik. Bildiğim kadarı ile sayın başkanımda bu bayrak yarışında yer alma arzusundadır. Kendisine huzurlarınızda başarılar diliyorum. Yaptığı hizmetler içinde teşekkür ediyorum. Eğer nasip kısmet bayrak yarışı başkanımda yana ise yapacağı hizmet adına da şimdiden teşekkür ediyorum. Bizim partimizde hiçbir zaman ayrılık farklılık olmamıştır olmayacaktır. Bizi, Ak Partiyi, Ak Parti yapan birlik ruhudur. Kişisel sorunları partimize teşmil etmek bize yakışacak bir davranış değildir ve hiçbir zamanda olmamıştır. Yığılca 39 köy 4 mahalle bunu büyük bir birliktelik olarak düşünmek durumundayız. Benimde bir hayalim var. Sizlerin hayali ile benim hayalimi birleştirip büyük bir güç olarak Yığılca’yı inşallah daha ileriye taşımaktan ibaret bu durum. Bu bir bayrak yarışıdır. Bu bir ticari rekabet değildir. Allah hepinizden razı olsun. Herkes burada herkese teşekkür ediyorum. Allah Vatanımızı, Milletimizi, Devletimizi, görünür görünmez kazalardan korusun. Hanelerimize bereketler versin. Niyetimiz hayır, akıbetimiz hayır olsun inşallah” dedi.

Konuşmaların ardından başvuru programı sona erdi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvajhsU2NITzJtTTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+