KÜÇÜK: HER KESİMİ KUCAKLAYACAĞIZ

185

CHP ve İYİ Parti ittifakının Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, bugün Düzce basını ile bir araya geldi. Küçük, adaylık sürecini anlattı, çok zor bir karar verdiğini ancak bu dönemde Düzce’de olması gerektiğine inandığı için adaylık talebini kabul ettiğini dile getirdi. Siyasi ayrım yapmadan hizmet etmek amacında olduğunu ve tek derdinin Düzce olduğunu söyleyen Küçük, “ Düzce çok iyi konumda ama sahipsiz” dedi.

Düzce’ye bağlılığının siyasi arenada hep olma zorunluluğu gerektirdiğini vurgulayan Küçük, 90 yıllarda Anavatan Partisi’nde rahmetli Avni Akyol’un öğrencileri olarak siyasete başladıklarını söyledi, “ bizim bir tek derdimiz Düzce oldu” dedi.

BU DÖNEMDE BURADA OLMALIYDIM

2009 yılında ve sonrasında MHP’den 3 seçime girdiğini söyleyen Küçük, Düzcelilerin kendisini hiç yalnız bırakmadığını dile getirdi. Küçük, “ Güzel sonuçlara hep yaklaştık ama sonucu alamadık. Bu dönemde aynı şeyleri yaşadım. Bu dönem artık siyaset yapmayacağım derken, artık işimize gücümüze bakacağız derken, her iki il başkanım Düzce’de tekrar olmamız gerektiği konusunda talepte bulundular. CHP ve İYİ Parti İl Başkanlarımız bu taleple karşıma gelince inanın buz gibi dondum. Düzce’deki büyüklerimiz aradı, gençlerimiz aradı, gelmen gerek, gelmen gerek. Gelmemiz gereken noktada da Düzce’ye olan sorumluluğumuzdan dolayı biz burada olmalıydık. Neden İYİ Parti, CHP, dün oradaydın, öncesi buradaydın, bizim ayrımız gayrımız yok. Düzce halkı da bunu böyle biliyor zaten.” Dedi.

DÜZCE MUTSUZKEN BU GÖREVDEN KAÇAMAZDIM

İYİ Parti’nin çatısı altında Düzce Belediye Başkan Adayı olduğunu söyleyen Küçük, çevresindeki büyük ve gelişmiş illerin arasında Düzce’nin hala kendi kabuğuna çekilmiş, köy statüsünden kurtulamamış bir vilayet olduğunu belirtti.

Küçük, “ Çabalıyoruz çabalıyoruz ama bir yerlere gelemiyoruz. Bizi yönetenlerin hepsi bir değer. Hepsi bu görevlerde oldukları için bir şeyler yapmak istediler ama bize göre yeterli hizmeti veremediler. Biz olmamız gereken yerde değiliz Düzce olarak. Bizim çiftçimiz bölgesinde ses getiren çiftçi olamadı, bizim işçimiz 99’lu yıllarda bu bahsedilen asgari ücretin iki katı maaş alırken bugün o asgari ücretlere geri döndü. Düzce’de ileriye giden hiçbir şey yok. Bizim işçimiz, çiftçimiz, esnafımız mutsuzken, bize bir görev verildiğinde kaçamazdık kaçmadık. Belki de direnç gösterdik, yeni çıkan arkadaşlarımız var, bu arkadaşlarımız bunu başaracaklar, ama geldik gördük ki, büyüklerimiz, arkadaşlarımız, halkımız yine burada olmalısın dediler. Bu noktada da göreve talip olduk” şeklinde konuştu.

MECLİSTE HER GÖRÜŞTEN İNSAN OLACAK

Bu dönem bu görevi yüzünün akı ile geçireceğine inancının tam olduğunu belirten Küçük, halkın tercihi Allah’ın takdiri ile belediye başkanlığına, her siyasi görüşten insanların olduğu bir belediye meclisi yaparak Düzce’ye hizmete talip olduğunun altını çizdi.

O KARDEŞLERİM DÜZCE’Yİ YÖNETMEYE TALİP OLACAKLAR

Bu kararı vermenin kendisi için çok kolay olmadığını vurgulayan Küçük, “ Çünkü bizim kardeşlerimiz de aday adayıydılar, adaydılar, ve özellikle ben o noktada da gurur duyuyorum, Düzce bu dönem hiç olmadığı kadar aday adayını gördü. O heyecanı yaşadı. O arkadaşlarımın hepsi gelecekte Düzce’yi yönetmeye talip olacaklar. O heyecanı onlarda da görüyorum ben ama bizim heyecanımız da bitmedi açıkçası.” Dedi.

BENCİLLİK ETTİLER

Düzce’yi, turizm, ekonomi, kültürel, spor gibi her alanda en iyi yere getirmeyi amaçladığını söylerken, “ Düzce çok iyi konumda ama sahipsiz” dedi. Küçük, “ Düzce’nin sahibi olan yöneticilerimiz biraz bencillik ettiler belki. Tabanlarından gelen sese kişisel anlamda baktılar. Ama unutulan bir şey var ki, Düzce ilçeleri ile beraber bölgenin gözbebeği ve bana göre bakir bir alan halen daha. Biz hala daha Akçakoca’yı sanayi şehri yapmaya uğraşıyorsak yanılıyoruz, hata ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

BENİM OLMADIĞIM SEÇİMDE YARDIM DAĞITMADILAR

Öncelikli hedefinin Düzce Belediyesi’ni ekonomik anlamda güçlendirmek olduğunu söyleyen Küçük, belediyenin tasarruf yapması, personelden yararı faydalanması gerektiğini belirtti. “ Bizim olmadığımız seçimlerde heyecan da olması, bizim olduğumuz dönemlerde yapılan o yardımlar benim olmadığım seçimlerde yapılmadı” dedi.

KARDEŞLERİMİN OLURU İLE GELDİM

Bir soru üzerine , MHP’den belediye başkan aday adayı olan bazı isimlerle arasında geçen diyaloğu da anlatan Küçük, “ Onların gelişme noktasında benim emeğim çok hepsiyle gurur duyuyorum. Telefon etti 4 arkadaşım, bir arkadaşım da yanıma geldi, dediler ki, ağabey aday olmayacaksan aday olacağız. Tabiî ki dedim zevkle şevkle, çocukları gönderdim. Ben o sözü verdim doğru söylüyor arkadaşlarımız, Bu söz gereği başkanlarıma da 3 aydır son ana kadar bekledim. Afyon’dan buraya gelmeden önce 4 aday adayı kardeşimi aradım, çocuklar herhalde aday olamayacaksınız durum onu gösteriyor, yoğun bir baskı altındayım dedim. Bana izin verin, MHP’den değilim, diğer siyasi partilerin oluşturacağı güç birliğinde aday olmak istiyorum dedim. Görünen o ki aynı zihniyet Düzce’yi bir 5 sene daha götürecek, aday olmak istiyorum dedim hayırlı uğurlu olsun dediler, öyle Düzce’ye geldim.” Şeklinde konuştu.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvajhsU2NITzJtTTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+