Sol Yapışkan Reklam 600×130
Sağ Yapışkan Reklam 600×130

YIĞILCA’DA KURTARMA OPERASYONU !

130

Yığılca’da, mahsur kalan 5 kişi Jandarma, Belediye ve AFAD ekiplerinin ortak çalışması sonucu kurtarıldı.

Yığılca ilçesi Alaplı bağlantı yolunda yaklaşık 5 saat mahsur kalan Gökhan Deniz, Serkan Korkmaz, İsmail Korkmaz, Kazım Erdoğan ve Abdullah Danışmaz Jandarma, Belediye ve AFAD ekiplerinin ortak çalışması sonucu kurtarıldı.

Yığılca – Alaplı bağlantı yolunun 9.km’sinde yoğun kar yağışı nedeni ile araçları yoldan çıkarak kara saplanan 5 kişi yaklaşık 5 saatlik çalışmanın ardından mahsur kaldıkları yerden kurtarıldı.

Yığılca İlçe Jandarma komutanlığına bağlı ekipler, Belediyenin iş makinası, Afad ekiplerine ait 8×8 anfibi paletli araç ve bolkar tipi kar motoru mahsur kalan vatandaşlara ulaşıldı.

Jandarma ekipleri mahsur kalan vatandaşlara yiyecek ve içecek ikramında bulundu.

Mahsur kalan vatandaşlar ekiplerin geldiğini görünce sarılarak “Allah devletimize Milletimize Jandarma ekiplerimize zeval vermesin” dediler.

İlçe merkezine getirilen vatandaşlar sobada ısındılar.

Mahsur kalan vatandaşlardan Serkan Korkmaz yaptığı açıklamada, ” Yığılca pazarından çıktık. Alaplı Yığılca arasında bulunan orman yoluna gittik. Bir kamyon birde taksi. Aracımız orman yolunda tıkandı. Kar baya bir fazlaydı. Kamyonda zincirler olduğu için dağa doğru çıktı. Dağdan sonra haber alamadık. Bizde 4 saat mahsur kaldık. Telefon çekmediği için 112’yi aradık” dedi.

İsmail Korkmaz ise, “İlçede yoğun kar yoktu yola çıktık. Orman beklentimizden fazla çıktı. Çıkacağımızı tahmin ettik ama pati yapınca kaldık. Jandarma, Belediye ve Afad ekiplerine çok teşekkür ederiz. Onlar olmasıydı bu gece burada kalmıştık” ifadelerine yer verdi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar