KÜÇÜK; DÜZCE HAK ETTİĞİ SUYU İÇEMİYOR !

124

İYİ Parti İl Başkanlığı’nın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olması dolayısıyla basın mensupları ile bir araya geldiği organizasyonda konuşan Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, vatandaşa hak ettiği suyun içirilmediğini söyledi. Düzce Belediyesi’nin sağlıklı hizmet vermediğini ve vatandaşa kuyulardan pompalanan suyun içirildiğini belirten Küçük, bundan da hak edilmeyen bir şekilde para alındığını kaydetti.

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er ve parti yönetimi ile İYİ Parti ve CHP’nin Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olması dolayısıyla Düzce’de görev yapan yerel ve ulusal medya temsilcileri ile bir araya geldi.

Düzce’de yıllardır bir sorun var ki, bizce çok önemli”, diyen Küçük, şunları kaydetti: “Hepiniz biliyorsunuz ki, su hayat, su yaşam. Yaşamın gereği ama suyun bol olduğu memleketimizde tabiri caizse şöyle kazık çakalım 2 metreden su çıkacak bir memlekette biz, bizim insanımıza hak ettiği suyu içiremiyoruz. Alt yapımız maalesef yok. Hala daha biz ekonomik ömrünü tamamlamış bir arıtma tesisinden maalesef insanımıza su içirmiyoruz.”

İstanbul’a su verirken bir takım pazarlıkların yapıldığını ifade eden Küçük, şöyle konuştu: “Alt yapılarımızı yapacaklardı. Düzce’nin ilçelerini de katı atık arıtma tesislerini hep yapacaklardı ama maalesef takip edilmedi ya da unutuldu. Kayıp kaçak oranımız 50-60’lar civarında. Dolayısıyla tüm teknik arkadaşlarımızın yaptığı çalışmalar neticesinde biz Düzce Belediyesi’ni aldığımızda halkın kullandığı suyu 12 metreküpe kadar olan miktarına ücret almayacağız. Hemen kaynak ve kamuyu zarar uğratma diyecekler. Örnek çalışmaları var. Bizim kaynağımızdaki sadece kayıp kaçak olacak. Bunu gelir gelmez ilk belediye meclis toplantımızda kararlaştıracağız. Düzce halkımız 12 metreküpe kadar kullanacağı suya bedel ödemeyecek. Düzce belediyesi yavaş yavaş kendi yaşayanının kendi işçisini kendi memurunun cebinden elini çekecek. Çekmeye başlayacak. İlk projemiz budur.”

Düzce Belediyesi’nin sağlıklı hizmet vermediğini ve vatandaşa kuyulardan pompalanan suyun içirildiğini belirterek, bundan da hak edilmeyen bir şekilde para alındığını söyleyen Küçük, “Biz Düzce belediyesi olarak bizim halkımıza karşı olarak sorumluluklarımızı yerine getirmek zorundayız. Biz bunları yerine getirmezsek Düzce’ye çıkamayız yürüyemeyiz. Biz Asar Suyumuzu da rezil görüntüsünden kurtaracağız” dedi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvajhsU2NITzJtTTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+