ERDOĞAN BIYIK KADIN MECLİSİNE KONUK OLDU !

137

Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisinin son misafiri MHP Düzce Belediye Başkan Adayı Erdoğan Bıyık oldu.

Ak Parti Adayı Faruk Özü ve İyi Parti Adayı Ömer Küçük’ten sonra son olarak MHP Düzce Belediye Başkan Adayı Erdoğan Bıyık Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisini ziyaret etti.

Düzce Belediyesi Meclis Salonunda yapılan görüşmede samimiyet ön plana çıktı.

Sohbet havasında geçen ziyarette MHP Düzce Kadın Kolları Başkanı Derya Aksay, MHP Kadın Kolları Üyeleri, MHP Düzce Belediyesi Meclis Üyeleri ve partililer hazır bulundu.

Erdoğan Bıyık Kent Konseyi Kadın Meclisi adına Ülviye Dikmen’e çiçek ve çikolata takdim etti.

Program Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ülviye Dikmen’in açılış konuşması ile başladı. Erdoğan Bıyık’ı “Komşum” diyerek tanıtan Dikmen, hizmet yolunda çıkılan yarışta Bıyık’a başarılar diledi.

MHP Düzce Belediye Başkan Adayı Erdoğan Bıyık konuşmasında meclis üyelerine öncelikle kendini tanıttı.
Açılış konuşmalarının ardından slayt gösterimi ile Erdoğan Bıyık projelerinin tanıtımı yaptıktan sonra program soru cevap şeklinde devam etti.

Sokak Hayvanlarıyla ilgili neler yapacaksın sorusuna Düzce Belediye Başkanı olduktan sonra nasıl çözüm bulacağını anlatan Bıyık, “ Sokak Köpekleri de can taşıdığının bilinmesini gerekiyor. Belediye sokak hayvanlarını sokaktan alıyor, tedavisini yapıyor ve tedavisinden sonra aldığı yere bırakıyor. Sokak Köpekleri aynı sorunları yeniden yaşıyorlar. Biz Belediye olarak Düzce Üniversitesi Hayvan ve Hayvan Haklarını Koruma Topluluğu Başkanı ve Düzce Hayvanları ve Hayvan Haklarını Koruma Derneğinin (DÜHAK) faaliyetlerini destekleyerek hayvanların yaşamış olduğu sorunları çözmeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu.

Bıyık çalışmaların nasıl olacağı yönünde Düzce Üniversitesi Hayvan ve Hayvan Haklarını Koruma Topluluğu Başkanı ve Düzce Hayvanları ve Hayvan Haklarını Koruma Derneği (DÜHAK) Başkanı Enes Tutkun’a Kent Konseyi Kadın Meclis üyelerini anlatmasını istedi.

Tutkun, “ Bizler Üniversite öğrencileri olarak önce topluluk kurduk ve bu topluluk faaliyetleri ile sokak hayvanlarına mama, yiyecek ve tedavisini üstlendik. Öğrenci olduğumuzdan dolayı sokak hayvanlarına yiyeceklerini ulaştırmada ve tedavisinde ulaşım anlamında ciddi anlamda sorun yaşıyorduk. Başkanımız Erdoğan Bıyık’a aday adaylığından önceki süreçte konu hakkında bilgilendirmede bulunduk. Bizlere o süreçte araç alarak derneğimize hibe etti. Bunu da seçim yatırımı olarak değil hayvan sevgisinden dolayı yaptığını çok iyi biliyorum. Başkanımızın ön ayak olması ile köpekler doğal yaşam alanlarında kalabilecekler, karınları doyacak ve tedavileri düzenli bir şekilde yapılabilecek” şeklinde konuşarak Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi huzurunda MHP Düzce Belediye Başkan Adayı Erdoğan Bıyık’a teşekkür etti.

ERDOĞAN BIYIK’IN CEVABI NET OLDU

Erdoğan Bıyık’a gelen diğer bir soru ise mermerden yapılan kaldırım taşlarını sökecek misiniz oldu. Erdoğan Bıyık gelen soruya çok net bir şekilde “ hayır” diyerek cevap verdi. Bıyık, “Zamanında yanlışta olsa yapılmış bir uygulama ve bunu kaldıramayız. Milli servet durumuna olan bu çalışmayı halkımızın daha kullanışlı bir şekilde kullanması adına çalışmalar yapacağız. Geçmiş dönerlerde yapılanlar tarzı değil de daha kalıcı bir şekilde mermerlerin üzerini kaymayacak şekilde yapacağız” dedi.
Sohbet havasında geçen program toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvajhsU2NITzJtTTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+