Sol Yapışkan Reklam 600×130
Sağ Yapışkan Reklam 600×130

DÜZCE BU ŞEKİLDE TANITILMAYI HAK ETMİYOR !

166

Bu yıl 23. kez düzenlenen ve 85 ülkeden turizmcilerin buluşmasına sahne olan Emitt fuarına katılan Düzce tarihinin en sönük fuar sezonunu yaşadı. Bir çok il tanıtım için yer kiralayıp özenle standlar hazırlarken Düzce’nin bu noktada hiçbir çaba göstermemesi ise dikkat çekti.

Her fırsatta ilimizin tanıtımına büyük önem vermeliyiz açıklamasında bulunan idareciler Dünya’nın en büyük 4. turizm fuarı olarak gösterilen Emitt’e ilgisiz kaldı. Düzce ili olarak bu yıl Marka çatısı altında ilimize ayrılan alanda Düzce’nin tanıtımı yapılırken Düzce Belediyesi de diğer Bölge illerinin Belediyeleri ile ortak alanda kendine ayrılan kısımda tanıtım hizmeti verdi. Küçük ve kısıtlı alanda yapılan tanıtım hizmetinin ise ne kadar amacına ulaştığı tartışma konusu oldu.

Bir çok il ve belediyelerin Emitt Fuarına özenle hazırlandıkları ve tanıtım anlamında farklı organizasyonlar düzenledikleri görülürken Düzce ili ise bu yıl sadece broşürlerle tanıtıldı. Düzce Belediyesi Kasaba pirincini bu yıl da ön planda tutarken Düzce Kabağı’nın lezzeti de standı ziyarete gelenlere anlatıldı.

Önceki yıllara nazaran daha sönük geçen tanıtım organizasyonu fuarı ziyarete gelen Düzcelileri de üzdü. Düzceliler ilin tanıtımı için daha profesyonelce bir hazırlık beklediklerini söylerlerken bu yıl daha basit ve özensiz hazırlanan bir standla karşılaştıklarını belirterek üzüntülerini dile getirdiler.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar