ÖZLÜ LİSTESİNİ TANITTI !

138

65. Hükümet Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü “Biz listemizi parti için dengelere göre değil, toplum dengelerine göre, Düzce’nin ihtiyaçlarına göre tespit ettik. Bu listede hatır için, gönül için yazılan bir tek isim yoktur. Bu listeye giren herkesin bir karşılığı ve özelliği vardır” dedi.

65. Hükümet Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, belediye meclis adaylarını basına tanıttı.

Listenin büyük bir titizlik içerisinde hazırlandığını ve hatır gönül ilişkisine listelerde yer verilmediğine vurgu yapan Özlü “Bu listede hatır için, gönül için yazılan bir tek isim yoktur. Bu listeye giren herkesin bir karşılığı ve özelliği vardır. Dolayısıyla bizim listemiz özenle ve titizlikle hazırlanan bir listedir. Her bir arkadaşımızın cv’sini inceleyin. Hepsinin bir vasfı ve özelliği olduğunu Düzce’ye çakacak bir çivisi olduğunu göreceksiniz. 2 aydır üzerinde çalıştığımız belediye ve il genel meclisi listelerimizi önce ki gün bütün siyasi partilerimizden önce seçim kuruluna teslim ettik ve bugün sizlerle birlikteyiz. Bu toplantımızın amacı, titizlikle seçtiğimiz, özenle hazırladığımız listelerimizde yer alan arkadaşlarımızı sizlere takdim etmek” dedi.

Listenin parti içi dengelere göre değil, toplum dengelerine göre hazırlandığını söyleyen Özlü “
Biz listemizi parti için dengelere göre değil, toplum dengelerine göre, Düzce’nin ihtiyaçlarına göre tespit ettik. Bu tespiti yaparken 6 kriterimiz vardı. Bu kriterlerden birincisi halkımız tarafından sevilen isimlerden oluşmasıydı. Buna çok dikkat ettik. Milletimiz kimi seviyor ve görmek istiyorsa listeye aldık. İkinci kriterimiz ise bu seçim esnasında partimizin, genel merkezimizin öncelikle bizden istediği kadın, genç dengesine dikkat etmekti. Buna da dikkat ettik ve genel merkezimiz tarafından bize iletilen, bizim de toplumsal temsiliyete dikkat ettiğimiz çerçevede bunu gerçekleştirdik. Bir diğer kriterimiz meslek dağılımı oldu. Bu listede toplumun bütün kesimlerini temsil etmek üzere bir denge gözettik. Bu listede mesleki açıdan, mimarlar var, esnaflar var, mali müşavirler var, mühendisler var, hukukçular var, şehir planlamacıları var. Mesleki duruma da özel önem verdik. Bir diğer konu ise eğitim konusuydu. Bu toplumda herkes üniversite mezunu değil. Bu toplumda ilkokul mezunları var, lise mezunları var, üniversite mezunları var. Bir mecliste ki herkesi üniversite mezunlarından seçemeyiz. Bu toplumda temsili ön plana alıyorsak listede ilkokul mezunu da olacak, lise mezunu da olacak, üniversite mezunu da olacak. Biz buna dikkat ettik. Diğer kriterimiz Düzce’nin demografik yapısı oldu. Düzce diğer iller gibi değil, Düzce diğer illerden farklı. Düzce 1860’tan sonra imparatorluğumuzun dağılması sürecinde Osmanlı dostları, Osmanlı’nın yetimlerinden oluşan insanların göç ettikleri ve yerleştikleri bir bölgedeyiz. Bakın Düzce, Sakarya, Kocaeli, Bursa gibi illerin demografik yapısı Türkiye’nin diğer illerinden farklıdır. Biz bu demografik yapıya dikkat ettik ve mecliste temsil edilmesine gayret gösterdik. Dolayısıyla bir kriterler mazlumesi ile bu liste oluştu ve bugün karşınızda titizlikle ve özenle seçilmiş belediye ve il genel meclisi grubu var” ifadelerini kullandı.

AK Parti’nin teşkilatlarına önem verdiğini ve liste yapmakta zorlandığını da belirten Özlü “ AK Parti teşkilatlarına öne veren değer veren bir partidir. Biz arkadaşlarımıza değer veririz. AK Parti’de kimse harcanmaz. Zaman zaman bayrak değişimi yaşanır ama kimse değersizleştirilmez. Listeye girmeyen çok değerli kardeşlerimiz var. Aday adaylarından Düzce’ye 3 meclis listesi çıkar. Onları da ilerleyen günlede değerlendireceğiz. Bir mukayese yapın. Diğer partilerde böyle liste var mı? Diğer partilerde hangi kriterlere göre alınmışlar. Burada kimse birilerinin yakını, dostu değildir. Tek tek adaylarımızın cvlerini size ulaştıralım bakın. Bu Düzce’yi uçuracak olan bir liste. Ben doktora yaptım 5 yıl boyunca doktorluk ünvanı aldım. Ama liste yapmak doktora yapmaktan daha zor. Diğer partilerin listesine bakın, bizim listemize bakın. Arada çok büyük fark var. Büyük bir fark olduğunu göreceksiniz. Biz farklıyız, biz profesyonel çalışıyoruz, listemizi yaparken de buna önem gösterdik.” Dedi.

Özlü, belediye meclisi aday listesinden sonra İGM adaylarını da tanıttı.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvajhsU2NITzJtTTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+