ACENTALAR YENİ KEŞİF ROTALARI BELİRLEDİ !

176

Türkiye’nin dört bir yanına kültür turları düzenleyen Batı Karadeniz Bölgesi’ndeki tur acentaları Türsab Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanlığı’nın organizasyonunda hafta sonunda yeni destinasyonları belirlemek ve müşterilerine yeni keşif rotaları sunmak adına Isparta ve Burdur illerine bir info gezisi düzenlediler.

Isparta’nın tek 5 yıldızlı oteli Barida Otel sponsorluğunda gerçekleşen İnfo gezisine Türsab Genel Merkezi de destek verdi. Düzenlenen İnfo Gezisine Türsab Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ercan Güner’in yanı sıra Bolu, Düzce, Zonguldak ve Karabük illerinden de toplam 16 acentanın sahibi ve yöneticileri katıldı.

Düzenlenen info gezisi kapsamında Acentalara Isparta’nın en ünlü kayak merkezi olan Davraz Kayak Merkezi, Eğirdir Gölü ve Eğirdir Kalesi, Dündarbey Medresesi, Hızırbey Camii, Akpınar Köyü Seyir Tepesi, Kovada Gölü Milli Parkı,Süleyman Demirel Müzesi, Gülleri ile dünyaya adını duyuran Güneykent ve lavanta bahçeleri ile ünlenen Kuyucak köyleri gezdirildi.

Acentalar Burdur ilinde ise ilk olarak Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölünü ziyaret ettiler. Acentalara daha sonra 12 bin yıllık tarihe sahip olan Sagalassos Antik Kenti gezdirildi. Burdur ilindeki info gezisinde Türsab üyesi acenta sahiplerine Burdur İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Osman Koçibay da eşlik etti.

Antik Yunan’da Pisidya’nın başkenti olan ve 12 bin yıllık tarihi geçmişe sahip olan Sagalassos Antik Kentini gezen acenta sahipleri özellikle bu tarihin herkes tarafından mutlaka gidilip görülmesi gerektiği hususunda görüş birliğine vardılar.

İnfo gezisi kapsamında Acenta sahipleri daha sonra Burdur Şehir Merkezi, Baki Beyler Konağı ve Burdur Müzesi’ni de gezdiler.

İnfo gezisi hakkında değerlendirme yapan Türsab Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ercan Güner ‘’ TÜRSAB Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu olarak düzenlemiş olduğumuz Isparta ve Burdur illerini kapsayan info gezimize Bolu, Düzce, Karabük ve Zonguldak, illerinden üye acentelerimiz katılmışlardır. Gezimizin amacı üyelerimizin bu illerdeki turizm potansiyellerini tanıyarak tur programlarında bu illere yer vermeleri ve bu bölgelere turlar plânlamalarıdır. Yapılan bu organizasyon TÜRSAB Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu tarafından organize edilmiş olup Isparta’da bulunan Barida Otel’in sponsorluğunda gerçekleştirilmiştir. Ülkemizin Turizm potansiyellerini üyelerimize tanıtmak amacıyla düzenlenen info gezilerimiz önümüzdeki dönemde de farklı illere yapılacak ziyaretler ile devam edecektir.’’ dedi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvajhsU2NITzJtTTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+