ÖZLÜ’NÜN ÇALIŞMALARINI YAKINDAN TAKİP EDECEĞİM!

133

Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Belediye Başkan Adayı Olan Erdoğan Bıyık, geride bıraktığımız 31 Mart yerel seçimlerini değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Düzce ziyaretiyle dengelerin değiştiğini savunan Bıyık “Kimse kerameti kendisinde görmesin. Bu başarı Cumhurbaşkanına duyulan saygı ve ilginin sonucudur” dedi. Faruk Özlü’nün verdiği sözlerin takipçisi olacağının da atını çizen Bıyık “Önümüzdeki dönem çok renkli olacak” şeklinde yorum yaptı.

MHP’nin Düzce’de güzel bir başarıya imza attığını vurgulayan Bıyık “Yoğun bir seçim dönemi geçirdik. Bu süreçte bana destek olan basın mensuplarına teşekkür ediyorum. Elimizden gelen her şeyi yaptık. Merkezde seçime alamasakta oy oranlarımızı yükselttik. MHP Düzce’de güzel bir başarıya imza attı. İlçelerde kazanan belediye başkanı arkadaşlarımı canı gönülden kutluyorum. Bu seçimlerde tüm teşkilat mensupları, vekilimiz, genel merkez temsilcilerimiz ile birlikte Düzce’de ciddi bir teveccüh yarattık. Yaptığımız çalışmalarda partimizin bayrağını bir üst noktaya taşıyabilirsek bu bizi mutlu eder. Liderimiz Devlet Bahçeli beyefendiye de desteğinden ötürü teşekkür ediyorum. Sonuçlar Düzcemize hayırlı olsun. Yeni seçilen başkanlarımız Düzce’ye güzel hizmetler yapacaklardır. Sorunların üstesinden geleceklerdir diye düşünüyorum” diye konuştu. Siyasetin ikinci planda olduğunu hatırlatan Bıyık “Önemli olan Düzce’nin menfaatleridir. Düzce’ye hizmet noktasında bundan sonra elimizden geleni yapmaya devam edeceğim” dedi.

Seçim sürecinde çok fazla harcama yaptığı yönündeki söylemlere de yanıt veren Bıyık, 3 yıl boyunca kendisini hazırladığını dile getirerek “Ben hayatım boyunca planlı yaşadım. Yaklaşık üç yıl önce tüm teşkilat mensuplarına önümüzdeki dönem belediye başkan adayı olacağımı söylemiştim. Ticaret adamıyım, hesabıma kitabıma iyi bilirim. Kendimi üç yıl boyunca hazırladım ve tüm çalışmalarımı planlı şekilde yürüttüm. Ben Düzce’ye hakkımı helal ediyorum. Onlar da bana haklarını helal etsinler. Mütevaziliğimiz nezaketimizdendir. Ben tüm Türkiye’ye satış yapan bir firmanın sahibiyim. Seçim sürecinde de planlanmış bir ekonomik çalışma gerçekleştirdim. Bu süre zarfında insanlarımızın yüzünü güldürebildiysem ne mutlu bana” şeklinde açıklama yaptı.

CUMHURBAŞKANININ ZİYARETİ DENGELERİ DEĞİŞTİRDİ

Erdoğan Bıyık Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Düzce ziyareti ile dengelerin değiştiğine dikkat çekerek “Biz beş ilçede belediyeleri aldık. Mutlaka Düzce’de yapılan çalışmanın bunda etkisi olmuştur. Bizim için önemli olan Düzce insanının hak ettiği mücadeleyi verebilmekti. Üçüncü parti çıkmasaydı muhtemelen kazanırdık. Sonuca bakıldığında AK Parti’nin oyu düşmüştür. Tüm bakanlar, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Düzce’ye geldi. Anketlerde biz hep ilerde olduğumuz için buda yeterli olmadı ve Cumhurbaşkanı Düzce’yi ziyaret etti. Düzce halkı sayın Cumhurbaşkanımızı seviyor. Kendisi Düzce’yi ziyaret edene kadar MHP Düzce’de öndeydi. Düzce halkının sayın Cumhurbaşkanına olan sevgi ve ilgisinden dolayı bugün Faruk Özlü belediye başkanıdır. Cumhurbaşkanının gelişiyle dengeler değişti. Kimse mahareti kendisinde görmesin” dedi.

Faruk Özlü’nün verdiği sözlerin takipçisi olacağını kaydeden Bıyık “Önümüzdeki dönem çok renkli olacak. Ben Faruk Özlü’nün projelerini ve verdiği sözleri takip edeceğim. Kendisine kariyer yapmaya çalışıyor şeklinde söylemleri olmuş. Ben 22 yaşında belediye meclis üyesiydim” diye konuştu.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvajhsU2NITzJtTTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+