ÖRNEK UYGULAMALARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR BELGESİ ALDILAR

1.004

Düzce Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği 3. Sınıf öğrencileri tarafından Çilimli Anaokulu’nda 4-5 yaş çocuklarına yönelik “Okul Öncesi Eğitimde Program” dersi kapsamında bir kez daha proje yaklaşımına dayalı örnek uygulamalar gerçekleştirildi. Çocukların yaratıcı düşünmeye teşvik edildiği bu uygulamalarda üniversite öğrencileri de çocuklarla uygulama yaparak öğretmenlik becerilerini geliştirme fırsatı buldu.

Düzce Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. ELÇİN YAZICI “Proje Yaklaşımı”yla çocukların yaparak yaşayarak öğrendiklerini, çocukların başarma duygusunu tadarak özgüven kazandıklarını, öğrenmeye yönelik içsel motivasyon geliştirdiğini; “proje yaklaşımı”nın geleneksel eğitimden farklı olarak çocuklarda çok yönlü gelişimi desteklediğini belirtti.

Çilimli Anaokulu Müdürü Nuray ERAN TÜREDİ söz konusu örnek uygulamaların çocukların 21. Yüzyıl becerilerine sahip bireyler olarak yetişmelerine katkı sunarak çocuklarda yaratıcı düşünme ve merak duygusunu harekete geçirdiğine, problem çözme ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirdiğine değindi.

Çilimli İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman YURTTAŞ bir kez daha Düzce Üniversitesi ile işbirliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirirken bu işbirliğinin uzun yıllar devam etmesi temennisinde bulundu. YURTTAŞ ayrıca uygulamaya katılan Okul Öncesi Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Elçin YAZICI ve Düzce Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerine plaket ve teşekkür belgelerini takdim ederken; üniversite öğrencilerine ilerleyen yıllarda mesleki yaşamlarında başarılar diledi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvajhsU2NITzJtTTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+