ÇİLİMLİ ANAOKULU’NA ŞİMDİ DE YEŞİL BAYRAK ÖDÜLÜ GELDİ !

1.242

Çilimli Anaokolu Ankara CerModern Sanat Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde Yeşil Bayrak ödülüne layık görüldü.

Çilimli Anaokulu Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda öğrencilerin 21. yy becerilerine sahip bireyler olmaları;bir grup üyesi olarak yeni bir kimlik geliştirmeleri, grup çalışmalarına katılmaları; sorunları tanıma, çözüm üretme, ve tartışma becerisi, karar verme yeteneği geliştirmeleri; tüketim alışkanlıklarını değiştirmeleri; doğal kaynakları koruma bilincine sahip olmaları için ulusal ve uluslararası pek çok proje uyguluyor.

Bunlardan biri de Uluslararası Eko Okullar Programı’dır. Eko-Okullar Programı okul öncesi ile ilk ve ortaokullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır.

Eko-Okullar Programı, okullara çevre eğitimi konusunda yol gösterici bir program sunmasının yanı sıra; program dahilinde yaptıkları çalışmalarda ve verdikleri çevre eğitimiyle üstün başarı sağlamış okullara Yeşil Bayrak ödülü vermesi nedeni ile aynı zamanda bir ödül planı olma özelliğini de taşır. Yeşil Bayrak, uluslararası düzeyde tanınan ve saygınlığı olan, çevreye duyarlı okulu simgeleyen bir eko-etikettir.

Çilimli Anaokulu iki yıldır uyguladığı eko okullar programı ile bu ödüle layık görüldü.

Ankara CerModern Sanat Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde Düzce’de Yeşil Bayrak ödülüne layık görülen tek devlet kurumu olarak Çilimli Anaokulu yöneticileri haklı gururlarını yaşadılar

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvajhsU2NITzJtTTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+