Sol Yapışkan Reklam 600×130
Sağ Yapışkan Reklam 600×130

4-6 YAŞ KUR’AN KURSU’NUN TEMELİ DUALARLA ATILDI !

772

4-6 yaş Kur-an Kursu için temel atma töreni gerçekleştirildi. Törene Düzce Valisi Dr.Zülkif Dağlı da katıldı. Dağlı, burada yaptığı konuşmada ‘4-6 yaşı önemsiyoruz. Çünkü eğitim 4 yaşında başlar’ dedi.

Rasim Betir Bulvarı’nda açılacak olan Kur-an Kursu temel atma töreni bugün gerçekleştirildi. Temel atma törenine Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce İl Müftüsü Hüseyin Can, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Zeki Yıldırım, Düzce İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Keskin de katıldı. Kur-anı Kerim tilavetiyle başlayan temel atma töreni Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ve Düzce İl Müftüsü Hüseyin Can’ın konuşmalarıyla devam etti

Temel atma töreninde konuşan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, önemli bir günde çok değerli bir hizmetin temelini atmak üzere bir araya geldiklerini belirterek şöyle konuştu:
“Burada önemli bir günde çok değerli bir hizmetin temelini atmak üzerine bir araya geldik. Hem cumaya, hem Kadir gecesine denk getirdik. Bu güne Allah’a şükür yetiştirmiş olduk. 4-6 yaşı önemsiyoruz diyoruz her zaman. Çünkü eğitim 4 yaşından itibaren başlar. Bu manada 4-6 yaş eğitim yuvalarımızı arttırmak için hep birlikte uğraşacağız. Ardından cami gençlik merkezlerimizi önemsiyoruz diyoruz. İnşallah burada da 40’ın üzerine ulaştık ilimizde. İnşallah bunları da arttırmak yönünde devam ediyoruz.”

Kur’an kursunun hanımlara ve kız çocuklarına yönelik olacağını aktaran Dağlı, sözlerini şöyle sürdürdü;“Burada 15 gün önce depremden önce yapılmış olan bir bina vardı. Sağ olsun Yusuf Taşhan burayı diyanet vakfına bağışlamak suretiyle bizim önümüzü açmış oldu. Burada ne yapacağız. Hanımlara dönük kız çocuklarına yönelik bir eğitim tesisi olacak. Anaokuluyla, kadınlara dönük kuran kursuyla, konferans salonuyla, kütüphanesiyle 4 katlı çok güzel bir tesis yapacağız. Allah Yusuf Taşhan abimizden razı olsun.”

Temel atma töreninde konuşan Düzce İl Müftüsü Hüseyin Can, Kur-anın indirildiği gecenin hemen önünde Kur-an bülbüllerinin, Kur-an tedrisatını yapacağı bir mekâna temel atma imkânı veren rabbimize hamd-ü senalar olsun diyerek şunları söyledi:

Kur-an eğitiminin önünü açan, insanların fikrine, düşüncesine gem vuran zihniyetleri kaldırıp çukura atan devlet büyüklerimize, bin yıl devam edecek diyen köhnemiş kanunların devletin başına ve hasleten Kur-an’ın okunması, nesillerin ahlakının düzelmesi, ahlaki yozlaşmanın önüne geçmek için bizi himaye kanatları altına alan ve önümüzü açan, bir yerde bir hizmet yapılması gerekiyorsa oraya önümüzde giden Sayın Valimiz Dr. Zülkif Dağlı ’ya müteşekkiriz. Teşekkür ederiz.”

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde Kur’an Kursu’nun temeli atıldı.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar