KESKİN; KRİZLERİN NEDENİ SİSTEM !

497

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, referandum çalışmaları kapsamında Esentepe ve Gürcüçiftlik Mahallelerine giderek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlattı.

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin ve beraberindeki heyet, Esentepe ve Gürcüçiftlik mahallelerindeki vatandaşlarla bir araya geldi. Köylerin sorunları ve çözüm noktaları üzerinde konuştuktan sonra Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine destek isteyen Keskin, “15 yıllık AK Parti iktidarından önce ülke yönetiminde yaşanan çıkmazlar ülkemizi çok kötü durumlara sürükledi.

Koalisyon dönemlerinde yaşanan sorunları, anayasa kitapçığı krizini unutmayalım. Bu durum dönemin siyasi liderlerinin suçlu olduğu anlamına gelmez. Bu krizlere sebep olan bir suçlu aranacaksa o da sistemin kendisidir” dedi.

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, “Yeni sistemde Cumhurbaşkanı olarak kimi seçtiysek bu memleketi 5 sene yönetecek. 5 yıl sonra beğendiysek, 5 yıl daha devam edeceğiz. Tek adamlık değildir bu. Tek adam arıyorsak şu anki Anayasada tek adam Cumhurbaşkanı. Yetkileri buna müsait ama sorumluluğu yok. Yeni sistemde Cumhurbaşkanında yetki de var sorumlulukta” ifadelerinde bulundu.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar