KESKİN; DÜZCE HALKINA VE TEŞKİLATLARA TEŞEKKÜR ETTİ

700

AK Parti Düzce İl Başkanı referandum sürecini değerlendirdiği basın toplantısında “Düzce çok büyük bir il değil ve o yüzden dilimize de sahip olduk. Yüzde 70 oy büyük katkı sağlayacaktır. Düzce için, Ankara’ya güvenoyu ve güç demektir. Yatırım anlamında daha fazla fayda sağlayacaktır” dedi.

16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin sürecini ve çalışmaları değerlendiren AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, kampanya süresince Hayır diyen vatandaşları da kırmamak için de mücadele ettiklerini ifade ederek “dilimize de sahip olduk” dedi.

Kırgınlıkların son bulması gerekir

Kırgınlıkların son bulması gerektiğini ifade eden Keskin “16 Nisan itibariyle kırgınlıklar bitmesi gerekiyor. Evet, oyu veren de hayır veren de bizim insanımız. Bunlarla da birlikte yaşıyoruz. Siyasi mecralarda mutlaka bir taraf kazanacaktır. Önemli olan ülkemize milletimize neler kazandıracağıdır” dedi.

Daha güçlü bir ülke olacağız

Anayasa değişikliği ile birlikte ülkenin daha güçlü ve dirayetli olacağını ifade eden Keskin, referandum sürecinde çalışmalara verdiği katkılardan dolayı tüm teşkilata teşekkür etti. Keskin “Anayasa değişikliği ile güçlü, dirayetli bir ülke olacağız. Bunu da 80 milyon ile başaracağız. Düzce önemli bir başarı kazanmış batıda birinci olmuştur. Düzceli hemşerilerimize teşekkür ediyorum. 25 Şubat’tan itibaren eski yeni tüm teşkilatlarımız ile saha da olduk hepsine teşekkür ediyorum. Kadın kolları 5 bin 509 ev ziyareti yaptı. Toplamda 48 bin evin kapısı çalınarak tek tek kucaklaştık. Eskiler de yeniler de bu çalışmalara katıldı. Gençlik kollarımız 250 bin broşür ve evet gazetesi dağıttı. Bütün ilçelerimizde ayrı ayrı SKM oluşturduk. SKM başkanımız Özgür Bergut eksiksiz bir çalışma gerçekleştirdi. Geleceğimiz için çok önemli olduğunu herkese hissettirdik. Yüzde 70.56 ile en başarılı illerden biri olduk. Gönüllülerimiz bizim motor gücümüz oldu. UNİAK bire bir gençlerimize ulaştı. Genç kardeşlerimizle konferanslar düzenleyerek onları da bu kampanya dönemine kattı. Bakanımız Faruk Özlü 35 ilde görevli olmasına karşın Düzce’de tüm boş zamanlarını geçirdi. Kendisini Düzceliler çok seviyor. Birlik ve beraberliğimizi gösterdik. Ayşe Keşir hanımefendi gecesini gündüzüne kattı. Fevai Arslan diğer illerde görevli olmadığında buradaydı. Başkanımız Mehmet Keleş çok ciddi katkılar sağladı. Meclis üyelerimiz köy ve mahallelerde çalışmalar yürüttü” ifadelerini kullandı.

MHP ve BBP’ne teşekkür

Referandum sürecinde Evet kampanyasına destek veren MHP ve BBP’ne de teşekkür eden Keskin “AK Parti tarihinde olmayan bir şey oldu. Herkes mücadele etti. MHP il başkanı ve BBP ile birliktelik sağladık. Bu seçime bazıları farklı bakabilir. Bu farklı bir mücadeleydi. 7 düvele yapılan bir referandumdu. MHP ve BBP il başkanları nezdinde kardeşlerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Sokakları alevlendirme çağrılarını doğru bulmuyoruz

Referandumdan Evet oyu çıkması sonrası bazı mihrakların sokağa çıkma konusunda açıklamalarına da tepki gösteren AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin “Ülkemizdeki bazı mihrakların üç dört günden beri sokağa çıkma, sokakları alevlendirme çağrılarını doğru bulmuyoruz. Sandığa inanıyorsak demokrasiye inanıyorsak sandığa güvenmek zorundayız. AK Parti her zaman bunu böyle yapmıştır. Muhalefet partisi de bu şekilde telkinde bulunmalıdır. Gezi olaylarını biliyoruz. Bunlar ülkemize bir şey kazandırmaz. Sağduyulu vatandaşlarımıza şunu söylüyorum. Devletimiz güvenlik güçleri ile irtibatlıdır. Bu tür çağrılara itibar etmeyin. Ülkenin huzur ve güvenliğini de tehlikeye sokmayın” dedi.

Düzce’de başarılı bir ekip kurduklarını ifade eden Keskin “7 Haziran’dan beri bir ekiple siyasi istikrarı yakaladık. Bunu devam ettireceğiz. Düzce’yi 24 madde ile özetledik. Yapılamayanları gündeme aldık, sonra neler yapabilirizi ele aldık. 2019 yılına kadar alt yapı üst yapı turizm her alanda neler yapabilirizi tartıştık. Yatırımlar getirdik” dedi.

Mücadele devam edecek

CHP’nin siyasi kaygılarından dolayı referandumda Hayır oyu verdiğini söyleyen Keskin, terör örgütleri ile mücadelenin de aralıksız devam edeceğini ifade ederek “FETÖ ve diğer terör örgütleri ile mücadelede kararlıyız. CHP siyasi kaygıdan dolayı, PKK 16 Nisan’dan sonra terör yapılanmasını devam ettiremeyeceği için, FETÖ devlet içinde bulunamayacakları için hayır demişlerdir. Bu saatten sonra FETÖ devlet kadrolarında paralel yapılanmada hüküm süremeyecekler. OHAL’in normal vatandaşlarla işi yok, sadece terör örgütleriyle vardır. Muhalefet sürekli karşı çıkıyor, fikir üretemiyorlar. İdaö için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan meclisten çıkarsa onaylarım dedi. Vatandaşın talebi var. Milletin iradesine bağlıyız. Başka bir irade kullanmayı doğru bulmuyorum” dedi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar