BİR TEK O’NUN ADI MUHAMMED-ÜL EMİN İDİ

450

Düzce İl Müftüsü Selami Emen, Hamit Şerifoğlu Ortaokulunda düzenlenen Kutlu Doğum Haftası programında yaptığı konuşma da “ Peygamberimiz Hazreti Muhammed’i (SAV) hepimiz anıyoruz ama anmaktan yana problemimiz yok, asıl problem, hayatını anlamamak” dedi.

Kutlu Doğum Haftası sebebiyle Hamit Şerifoğlu Ortaokulunda program düzenlendi. Programa Düzce İl Jandarma Alay Komutanı Albay Yılmaz Özdemir, Düzce İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Düzce İl Müftüsü Selami Emen ve Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit de katıldı.

Programda Kuran-ı Kerim tilaveti ve öğrenciler tarafından ilahiler okundu.

Ardından Kutlu doğum haftasının bu yılki teması olan “Peygamber efendimiz (SAV) ve güven” konusunda Düzce İl Müftüsü Selami Emen bir konuşma yaptı.

Emen, konuşmasında “Herkes peygamberimizi (SAV) anıyor. Herkes bir şeyler anlatıyor ama anlamakta sıkıntı var, anmadan yana problem yok, anlamamaktan yana bir problem var. Onun gibi olabilmek bütün gayemiz. Güvenilir bir toplum nasıl oluşturulur, peygamberimiz bunu nasıl başardı. Bunu düşünmeliyiz, anlamalıyız. Mekke de bir tek onun adı Muhammedül Emin idi. O’na o unvanı veren Mekke’nin birbirine güvenmeyen insanlarıydı. Mesele onun gibi olabilmek, yaşabilmek” dedi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar