ARABACI; YEŞİL DÜZCE’NİN YEŞİLİ GİDEREK AZALIYOR !

527

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Valilik Makamını temsili olarak, Yeşiltepe Ortaokulu öğrencisi Aysun Arabacı’ya devretti. Valilik Makamına gelen temsili öğrenciye, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Talha Cebeci, Okul Müdürü ve Öğretmenler eşlik etti.

Kent hakkında yapılması gerekenler konusunda Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’i telefonla arayan Temsili Vali Aysun Arabacı, “Kalıcı Konutlar bölgesindeki okulların bahçelerine asfalt ve oyun parklarının yapılmasını istiyorum.” dedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle temsili olarak Vali olan Aysun Arabacı yaptığı açıklamada; Düzce yeşil olma özelliğiyle övünen bir ilimiz ama son dönemde yeşil alanlarımız azalmaya başladı. Daha düzenli bir kentleşme için çalışmalar yapabiliriz. Yapılaşma daha düzenli olabilir. Düzce’de çok büyük trafik sorunları yaşanmıyor. Planlı şehirleşme ile ilimiz estetik bir yapıya kavuşturulabilir.” ifadelerinde bulundu.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı yaptığı konuşmasında; “Bir profesyonel gibi belediye başkanımızı aradı, talimatını verdi. Konunun da takipçisi olacağını söyledi. Düzce’nin sorunlarına da vakıf olduğunu görmüş olduk. Yapılaşmadan, imarın çok iyi olmamasından, trafiğin çok olmasa da daha da düzenli olabileceğinden bahsetti. Bunlar bizim dile getirdiğimiz konular. Konulara ne kadar vakıf ve bilinçli olduğunu gösteriyor. ” ifadelerinde bulundu.

Program sonrası Vali Zülkif Dağlı, Temsili öğrenciye çeşitli hediyeler verip, günün anısına fotoğraf çektirdi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar