BEYAZ ESARET GERİ DÖNDÜ

529

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün kar uyarısı doğru çıktı. Düzce ili genelinde dün gece yarısından itibaren başlayan yoğun kar yağışı özellikle Bolu Dağı’nda trafik akışını olumsuz yönde etkiledi.

Güzergah olarak Bolu Dağı’nı kullanan sürücüler Kar yağışı nedeniyle zor anlar yaşadılar. Bazı sürücüler Nisan Ayının 23’ü olmasına karşın böyle bir kar yağışı ile ilk kez karşılaştıklarını belirterek kara hazırlıksız yakalandıklarını söylediler. Kar yağışı nedeniyle Bolu Dağı’nın Heyelan mevkiinde tır aracının makaslaması sonucu Ankara İstikametinde ulaşım bir süre aksadı.

Karayolları ekipleri yoğun kar yağışı üzerine bölgede tuzlama ve kar temizleme çalışması yaparken bir çok sürücü de araçlarını tesislere çekip beklemeye başladı.

Yoğun Kar yağışı Bolu Dağı’nda 20 cm’ye ulaşırken kar yağışı kent merkezinde de sabah saatlerinden itibaren etkisini göstermeye başladı. Düzceliler güne kar yağışı ile uyanırken 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları da kar yağışı nedeniyle Kalıcı Konutlar Bölgesinde Bulunan Spor Salonunda yapılması kararlaştırıldı.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar