CUMAYERİ YAĞLI GÜREŞLERİ YAPILDI

672

Cumayeri Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 3.’sü düzenlenen Cumayeri Yağlı Güreşleri Çevrik mahallesi eski top sahası Alanı’nda yapıldı. 30 Pehlivan ve 16 Başpehlivanın katıldığı yağlı güreşler sıcağın da etkisi ise oldukça zor ve çekişmeli geçti.

Güreşlerin finalinde Süleyman Aykırı ile Şaban Yılmaz karşı karşıya geldi. Rakibini yenen Aykırı, başpehlivan unvanını kazandı ve büyük ödülün sahibi oldu.

Süleyman Aykırı’ya madalyasını Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna verdi

Ödül töreninin ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Süleyman Aykırı Kırkpınar öncesi kendisini çok formda hissettiğini belirterek, ”Burada Kırkpınar’ın önemli isimlerini yenmeyi başardım. Sakatlık yaşamadığım için mutluyum. İnşallah Kırkpınar’da da başarılı olurum dedi.

Cumayeri Belediye Başkanı Tuna ise düzenledikleri güreşlerin, Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne alternatif olmasını istediklerini belirterek, ”Kırkpınar nasıl tarihe mal olduysa yüzyıllar sonra Cumayeri Yağlı Güreş organizasyonlarının aynı şekilde iz bırakmasını istiyoruz. Gençlerimize ata sporumuzun sevgisini, muhabbetini aktararak yaşatmak arzusu içindeyiz şeklinde konuştu.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar