PROPAK İÇŞİLERİ TARİHİ YARIMADAYI ZİYARET ETTİ

644

Adını tarihe altın harflerle yazdıran Tarihi Gelibolu Yarımadası’na ilgi her geçen gün artıyor. Çanakkale Savaşları’nın yaşandığı Tarihi Yarımadaya Düzceliler de yoğun ilgi gösteriyor. Son olarak Düzce’den tarihi Yarımadaya giden Propak Fabrikası’nın işçileri şehitlerimiz için bol bol dua edip adeta tarihte yolculuk yapıp yıllar öncesine gittiler.

Tarihin en kanlı muharebelerinden birine sahne olan Gelibolu Yarımadası’nı Türkoğlu Turizm aracılığı ile ziyaret eden işçiler, ilk olarak Kocadere Hastane şehitliğini ziyaret ederek burada yatan 1453 şehidimiz için dualar ettiler. Kocadere hastane şehitliğinde yatan 9 Düzceli askerimiz için de ayrıca dua eden Düzceliler, Gelibolu alan rehberi Çetin Elibol’dan da detaylı bilgi aldılar.

Çanakkale Savaşları ve tarihi yarımadanın simgesi haline gelen 41,7 metre yüksekliğindeki Şehitler Abidesi ise Düzcelilerin en çok ilgisini çeken yerlerin başında geldi.

Tarihi yarımadada, göğüs göğüse çarpışmaların en çok yaşandığı Şahin Dere Şehitliği, 57. Piyade Alayı Şehitliği, Conkbayırı, Şehitler Abidesi, Yahya Çavuş ve Seyit Onbaşı anıtlarını ziyaret eden Düzceliler daha sonra Bursa Ulucamii’nde de yatsı namazı kıldılar. Türkiye’nin namaz kılınan en büyük alanına sahip olan Tarihi Camiyi de gezme fırsatı bulan Düzceliler Yavuz Sultan Selim’in kendi elleri ile astığı Kabe kapısının Örtüsünü de görme şansını elde ettiler.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar