DÜZCE DEV ORGANİZASYONA HAZIR !

546

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş Oryantiring Türkiye Şampiyonasına hazır olduklarını ve bütün alt yapıyı Düzce Belediyesinin karşılayacağını ifade ederek “Düzce’nin bu zamana kadar gerçekleştirmiş olacağı en büyük organizasyon spor açısından. Düzce’de ki bütün oteller, yurtlar tamamı dolmuş vaziyette” dedi.

Düzce 19-21 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan Türkiye Oryantiring Şampiyonasına hazır. Şampiyonanın tüm alt yapı ve konaklama ihtiyaçları Düzce Belediyesi tarafından karşılanacak. Şampiyona ile ilgili son hazırlıkları görüşmek üzere Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’i ziyaret eden Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz ‘de Türkiye’nin 81 ilinden gelen sporcular olacak. Düzce’nin bu zamana kadar yaptığı en geniş katılımlı organizasyon” ifadelerini kullandı.

Düzce’nin tarihinin en geniş kapsamlı spor organizasyonunu gerçekleştireceğini ifade eden Başkan Keleş “Düzce’de çok büyük bir organizasyon gerçekleştireceğiz. Düzce’nin bu zamana kadar gerçekleştirmiş olacağı en büyük organizasyon spor açısından. Türkiye Oryantiring Federasyonu ile birlikte Türkiye Şampiyonasını gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 2 bin sporcu ilimize gelecek. 5 gün ilimizde kalacaklar. Sadece sporcular değil, aileleri de burada olacak. Düzce’de ki bütün oteller, yurtlar tamamı dolmuş vaziyette” dedi.

Şampiyona için uzmanlar tarafında bölgenin haritasının çıkarıldığını ifade eden Başkan Keleş “Oryantiringin yapılacağı alanlarda daha önce uzmanlar tarafından hazırlanan haritaları oluşturduk. Hazırlanmış haritalar üzerinde bu şampiyona olacak. 3 gün sürecek şampiyona. 1. Ve 2. Gün Kurugöl’de olacak. 3. Gün Konuralp’te olacak. Konuralp’te olacak olan biraz daha şenlik havasında olacak. Alışveriş stantları kurulacak. İlk günün akşamı gece oryantiringide düzenlenecek. AVM önünde başlayıp Düzce Belediyesi önünde son bulacak. Yarışan 2 bin civarı sporcunun içerisinden 60 sporcu seçilecek ve bunlar Düzce’de kamp yapmaya devam edecek. Bu kampın sonunda da ülkemizi temsil edecek olan milli takım sporcuları belirlenecek. Türkiye’de oryantiring alanında gerçekleştirilen en büyük şampiyona, en büyük katılımlı şampiyona Düzce’de gerçekleşmiş oluyor” dedi.

Şampiyona hakkında bilgiler veren Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz “Bu şampiyona bu yılın en büyük yarışması. Oryantiring’in bir çok farklı yanını burada göstereceğiz. Bu vata kadar kayıtlarımızı aldık. Bin 500 sporcu aktif olarak yarışacak. Türkiye’nin 81 ilinden gelen sporcular olacak. Düzce’nin bu zamana kadar yaptığı en geniş katılımlı organizasyon. Düzce doğa sporlar ile ilgili yarışmalarda, sporlarda çok avantajlı. Gerek iklimi gerekse coğrafi yapısı olarak çok uygun. Düzce uluslar arası organizasyonlara ve kamplara da ev sahipliği yapabilir. Bunu da Başkanımız ile konuştuk. Kendisi de bir projeden bahsetti. Proje gerçekleştiği takdirde bizde yer almak isteriz. Özellikle Balkan Ülkelerinden bize kamp yapılacak yerler sorulduğu zaman bizde Düzce’yi önerebiliriz” dedi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar