HAYIR ÇARŞISI AÇILDI

624

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmete giren ‘Hayır Çarşısı’nın açılışı gerçekleştirildi. Açılışa
Düzce Vali Yardımcısı Hasan Bağcı, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Düzce protokol mensupları ile davetliler katıldı.

İhtiyaç sahibi kişiler için yapılan, içinde gıda, temizlik, giysi, kırtasiye gibi ürünlerinin yer aldığı ‘Hayır Çarşısı’nın açılışında konuşan Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, sosyal hizmetlere bir yenisini daha eklediklerini belirterek ‘ Sosyal Yardım İşleri müdürlüğümüzün bünyesinde daha önce aşevi, 60 yaş ve üstü kişiler için yaşam merkezi ve evde sağlık bakım hizmetlerini faaliyete geçirmiştik. Bunlara ilaveten ihtiyaç sahibi kişilerin yararlanacağı, içinde gıdadan, temizlik malzemesine kadar malzemelerin yer alacağı ‘hayır çarşısını’ açıyoruz. Düzce Belediyesi vatandaşların taleplerine her zaman önem veren ve buna göre projeler üreten bir belediyecilik anlayışını benimsemiştir. “Kimse Yoksa Biz Varız” dediğimiz her projemizde önemli çalışmalara imza attık ve atmaya devam ediyoruz. Yalnızca Düzce’de değil, yardıma muhtaç olduğunu bildiğimiz her yere ulaşmaya çalışıyoruz. Şimdi burada da oluşturduğumuz çarşıda ihtiyaç sahiplerinin taleplerini karşılamak amacıyla hayırseverlerin de desteği ile hizmetin açılışını gerçekleştiriyoruz’ dedi.

Düzce Vali Yardımcısı Hasan Bağcı da yaptığı konuşmada özetle şu görüşlere yer verdi “ İnsanlar arasında yardımlaşma ve dayanışma çok önemlidir. Bu tür hizmetler bu açıdan çok önemlidir. Belediyecilik anlayışı içinde önemli bir hizmete imza atıldı. İhtiyaç sahipleri adına Düzce belediyesini kutluyorum. Bu hizmetlerin artarak devam edeceğine inanıyorum’.

Konuşmaların ardından Düzce Müftüsü Selami Emen’in yaptığı dua ile hayır çarşısı hizmete girdi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar