VALİ DAĞLI; TATİLDE BOL BOL KİTAP OKUYUN !

443

2016-2017 eğitim yılı sona erdi. Düzce’de yaklaşık 68 bin öğrenci için yaz tatili zili çaldı. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri karnelerini aldı. Vali Zülkif Dağlı, Uzunmustafa İlkokulu’nda düzenlenen karne törenine katıldı. Törende konuşan Vali Dağlı öğrencilere tatilde kitap okumalarını tavsiye etti.

Tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de öğrenciler yaz tatiline girdi. 326 okulda 68 bin 758 öğrenci karne aldı. Vali Zülkif Dağlı Uzunmustafa İlkokulu’nda gerçekleştirilen karne törenine katıldı.

Törende konuşan Dağlı, orta son ve lise son öğrencileri için maratonun devam ettiğini hatırlatarak “Yaz tatili çocuklarımıza ve velilerimize hayırlı olsun. Ancak orta 3. Sınıfa geçen öğrencilerimizi, lise son sınıfa geçen öğrencilerimizi biz yine yalnız bırakmayacağız. Bu öğrencilerimiz okullarımıza gelmek suretiyle yaz tamamlama kurslarına devam edecekler. Yaz tamamlama kursları önümüzdeki haftadan itibaren başlıyor. Bu öğrencilerimiz için önemli. Kurslara mutlaka devam etmelerini istiyoruz. Orta son öğrencileri TEOG, lise son sınıf öğrencileri de LYS ve YGS’ye girecekler” dedi.

Dağlı ayrıca öğrencilere kitap okumalarını tavsiye etti.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar