ATM DOLANDIRICILIĞI DÜZCE’YE SIÇRADI

518

Kuyumcuzade Bulvarında bir banka ATM’sine yerleştirilen kart kopyalama düzeneği, para çeken bir vatandaşın dikkati sayesinde ortaya çıktı. Polis yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi vatandaşları bu tür dolandırıcılık olaylarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Kuyumcuzade Bulvarında bir banka ATM’sine yerleştirilen düzenek son anda fark edildi. ATM’den para çekmek isteyen bir kişi, kartının bankamatiğe sokacağı esnada kart yuvasında anormallik olduğunu fark etti. Kart yuvasından şüphelenen şahsın haber vermesi üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi.

Olay yerine gelen polis ekiplerince yapılan incelemede ATM kart yuvasına, kredi kartı bilgilerini ve şifrelerini kopyalayan bir düzenek yerleştirildiği tespit edildi. Daha sonra ATM’ye gelen olay yeri inceleme ekipleri ise bankamatikte parmak izi çalışması yaptı. Ardından düzenek ATM’den sökülerek incelenmek üzere emniyete götürüldü. Polis ekipleri düzeneği yerleştiren kişi veya kişileri yakalamak için soruşturma başlattı.

İl Emniyet Müdürlüğü vatandaşların ATM üzerinde şüpheli bir cisim veya düzenek olduğunu fark etmeleri halinde emniyete ihbarda bulunmalarını istedi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar