DÜZCELİ UMRECİLER RAMAZANI KUTSAL TOPRAKLARDA GEÇİRİYOR

918

Giden herkesin sözcüklere sığdıramadığı umre ziyareti, ramazan ayında idrak edilince daha bir anlam kazanıyor.

Beytullah’da binlerce kişiyle birlikte yapılan iftarlar, kılınan namazlar, teravihler, kutsal mekanlara yapılan ziyaretler Ramazan ayına bambaşka bir anlam katıyor.

Düzce’den Türkoğlu Turizm ve Seyahat Acentası Aracılığı ile Ramazan Umresi için kutsal topraklarda bulunan Umreciler de gündüz aşırı sıcağa aldırmadan bol bol tavaf yapıp iftarlarını da Kabe’nin bahçesinde açmanın mutluluğunu yaşıyorlar.

Gidenlerin evine dönmek istemediği yeryüzünün en emin beldeleri Mekke ve Medine. Tarif edilemeyen duyguların yaşandığı mübarek beldeleri ziyaret edenler bir daha gitmek istiyor. Bir de ramazan umresine gidince yaşanan duygular iki katına çıkıyor. Bu kutlu ibadetin, böylesine rahmet ve mağfiret dolu bir ayda gerçekleşmesi ibadetlerin feyzini de artırıyor.

Ucu bucağı olmayan sofralar, binlerce kişinin omuz omuza durduğu namazlar, teravih, teheccüd, sahur derken ramazan ayı dolu dolu geçiyor Mekke ve Medine’de.

Ramazan umresine gidenler, bu kutlu ibadeti idrak etmenin mutluluğunu kelimelere sığdıramıyor.

İlk Umre heyecanını Ramazan ayında yaşadığını belirten Düzceli Umrecilerden 70 yaşındaki İnayet Yunuslu, daha önce gelememenin hüznünü yaşıyor. Kutlu beldeleri anlatmaya kelimelerin yetmeyeceğini söyleyen Yunuslu, burada huzur bulduğunu ve Kabe’nin kendisi için yıllardır süren büyük bir özlem olduğunu ve bu özlemin sona ermesinden dolayı da çok mutlu olduğunu söyledi.

Türkoğlu Turizm ve Seyehat Acentası Sahibi Yahya Türkoğlu da Düzceli Umreciler için iki din görevlisi ve iki Yardımcı personel ile Kutsal topraklarda hizmet verdiklerini belirterek Ramazan yoğunluğuna rağmen umrecilerimiz ibadetlerini sorunsuz bir şekilde yapıyorlar. Hazırladığımız programlar dolu dolu geçiyor..Umrecilerimiz Ramazan ayında kutsal topraklarda unutamayacakları bir zaman dilimi geçiriyorlar diye konuştu.

Düzceli Umreciler Kadir gecesi ve Bayram Namazını Mekke’de geçirdikten sonra Medine’ye geçerek Peygamber Efendimizin kabri şeriflerini de ziyaret edecekler.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar