ESKİ SANAYİ ÇARŞISI KALKIYOR

470

ESKİ SANAYİ ÇARŞISI TAŞINIYOR
Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği’nin (DESOB) bayramlaşma merasimine katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, şehrin içinde kalan sanayi çarşılarını taraflarla anlaşarak uygun noktalara taşıyacaklarını, dükkanını taşıyan esnafın işlemden karlı çıkacağını söyledi.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, AK Parti Düzce Milletvekili Fevai Arslan ve Düzce Valisi Zülkif Dağlı ile birlikte Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği’nin (DESOB) bayramlaşma programına katıldı.

Oda Başkanı Mustafa Kayıkçı tarafından karşılanan Özlü, birliğe bağlı oda başkanlarıyla bayramlaştı. Özlü, ziyarette şehir merkezindeki sanayi çarşısının taşınması ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı.
Sanayi çarşılarının şehir merkezlerinde kaldığını ve alanlarının kısıtlı olduğunu dile getiren Özlü, sanayi alanlarını makul mesafede uzlaşarak şehre belirli mesafelerde modern sanayi çarşıları inşa etmeyi istediklerini kaydetti.

Özlü, sanayi çarşısındaki dükkanların taşınabilmesi için bakanlığın 15 yıl vadeli yüzde 1-3 oranında değişen faizle 3 yıl ödemesiz kredi vereceklerini aktardı.

Dükkanını taşıyanların kazançlı çıkacağını bildiren Özlü, “dükkanı 50 metrekare ise 350 metrekare olacak. Bir dükkanı varsa belki bir dükkan bir evi olacak. Şartlara göre değişebilir. Taraflarla oturup anlaşacağız. Bu işlemleri bu sene başlatacağız. Bu yıl ilk 6 ayda başlayacak. Düzce’nin konusu biraz daha farklı” şeklinde konuştu.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar