KESKİN İTİDAL ÇAĞRISINI YİNELEDİ

454

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, Düzce’de konaklayan CHP heyetinin kampı önünde gerçekleştirilen olay ile ilgili basın açıklaması yaparak hem Düzcelilere itidal çağrısı hem de CHP’ye adaletin sokaklarda aranmayacağını söyledi.

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, parti il binasında CHP Kampı önünde yapılan olay ile ilgili açıklama yaptı. Keskin açıklamasında, “ CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Adalet Arıyorum” diyerek başlattığı yürüyüşün Düzce’den geçmesi ile alakalı bir süreç yaşıyoruz. Biz Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşünü tasvip etmesek de demokratik bir hukuk devletinde yaşıyoruz. Kendisinin güvenliği ve huzurlu bir şekilde bölgeden geçmesi için özellikle MHP ve biz bazı açıklamalar yaptık” dedi.

İl Başkanı Hikmet Keskin, “ Sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, yürüyüşün doğru olmadığını ve adaletin sokaklarda aranmayacağını bizim adımıza yapmışlardır. Yürüyüşün sağlıklı bir ortamda geçmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Bizim örfümüzde, ananelerimizde misafire gerekli ilgi ve alakayı göstermek vardır. Bu manada bütün AK Parti teşkilatları olarak gerekli hassasiyeti gösteriyoruz. Düzce ili dışına çıkana kadar misafirimize elimizden geldiği kadar bütün teşkilat mensuplarımızı uyardık ve uyarmaya da devam ediyoruz” diye konuştu.

CHP Kampı önünde yaşanan olayı üzücü olarak nitelendiren AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, “ Emniyet mensuplarımız yarım saat içinde olayı gerçekleştirdiler. Bu anlamda ben CHP Genel Başkanı ve yöneticilerini buradan sesleniyorum. Böyle bir gezinin yapılmaması konusunda bütün hükümet yetkililerimiz ve STK’ların çağrılarına rağmen devam ettirmesinin yanlış olduğunu ifade etmek istiyorum. Ancak bu onların demokratik hakkıdır. Biz de yardımcı oluyoruz. Buna rağmen CHP’li yöneticileri siyasi sorumluluk bilinci içinde halkı ya da bölgedeki vatandaşları tahrik edici hareketlerden kaçınmalarını arzu ediyoruz. Çünkü CHP iktidar olma yolunda çalışan bir parti ve bu manada çalışması gerektiğini düşünüyoruz. Bireysel bir hareket olmuştur. Bunu da tasvip etmiyoruz, doğru olmadığını düşünüyoruz” dedi.

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, “ Düzce’mizde uzun bir süredir tüm parti il başkanları ile birlik ve beraberlik adına bir hukuk gerçekleştirdik. Bayramda kendilerini aradık. Bu ortamın devam etmesini istiyoruz. Kavgadan hiç kimseye fayda gelmez. Ülkemiz zor dönemden geçiyoruz. Üzerimize çullanan devletler var, herkesin elde etmek istediği şeyler var, bu anlamda ülkemizin daha güçlü ve müreffeh olması adına kavgasız bir ülke olmalıyız. Dış güçler bunu istemiyor. O yüzden birlik ve beraberliğimizi göstermeliyiz. Biz zor günlerde birlik içinde olduğumuzu göstermiş bir milletiz. Bunu Çanakkale’de, Malazgirt’te göstermişiz. Çok ciddi deneyim ve kazanımlarımızı var. Daha dikkatli olmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin itidal çağrısını yineleyerek sözlerini şöyle tamamladı:
“Düzcelilere birkaç küçük olay dışında itidalli oldukları ve misafire ilgi alakayı gösterdiği için teşekkür ediyoruz. Düzce’nin adının kötü anılmasını istemiyoruz. Düzce’nin bu tip haberlerle anılması iyi değil. İyi ve güzel haberlerin aksedilmesi bizleri ve sizleri mutlu eder. AK Parti teşkilatları olarak bu tip olayların bir daha yaşanmaması adına AK Parti teşkilatları olarak elimizden geleni yapacağız. CHP’li kardeşlerimize de buradan huzur içinde geçerek gezilerini bitirmelerini arzu ediyoruz. Düzce’de de huzur ortamının bozulmadan devam etmesi için gayret göstereceğiz.”

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar